• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-19487-5
  • خبرنگار : 15259
  • منبع خبر : ----

یک هنرمند نقاشی:

«نقش و خیال»، تداعی‌کننده‌ عشق و عرفان در مخاطب است

یک هنرمند نقاشی گفت: نمایشگاه «نقش و خیال» تداعی‌کننده حس امید، زندگی، عشق و عرفان در بیننده است.

آزاده راشد محصل در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، پیرامون برگزاری نمایشگاه نقاشی گروهی «نقش و خیال» اظهار کرد: در این نمایشگاه، سعی کرده‌ام تا هریک از کارهایم موضوع و پیامی داشته باشد که در مجموع حس امید، زندگی، عشق و عرفان را در بیننده تداعی کند.

وی افزود: در نمایشگاه‌های قبلی که بسیاری از آن‌ها هم اخیرا و در سال 96 برگزار شد، یک یا دو کار داشته‌ام و این اولین نمایشگاهی است که تعداد آثارم در آن بیشتر است؛ ضمن این که نمایشگاه «نقش و خیال»  به صورت گروهی، همراه با خانم ام‌هانی عرفان برگزار می‌شود.

این هنرمند پیرامون موضوع آثار ارائه شده در نمایشگاه «نقش و خیال» عنوان کرد: تعداد کل آثار ارائه شده در نمایشگاه نقش و خیال 29 اثر است و از این تعداد، 15 اثر متعلق به بنده است. همچنین، آثار خانم عرفان اکثرا کار گل و آثار بنده با موضوعات متنوع است که با تکنیک‌های مختلفی مثل رنگ روغن، آکریلیک، چاپ دستی و برجسته‌کاری روی تابلوها صورت گرفته است.

وی در خصوص سابقه خود در زمینه نقاشی عنوان کرد: در سال 76 کار نقاشی را با تذهیب و مینیاتور آغاز کردم و در 81 در نمایشگاه قرآنی  نیز شرکت داشتم؛ همچنین، کار با رنگ روغن را از سال 90 شروع و در نمایشگاه‌های گروهی، بیشتر در سال 96 شرکت داشتم.

راشد محصل پیرامون میزان استقبال از نمایشگاه گفت: استقبال خیلی خوب بوده و به‌طور کلی راضی هستیم؛ ضمن این که در روز اول برگزاری نمایشگاه، موفق به فروش سه اثر از مجموعه «نقش و خیال» شدیم.

این هنرمند نقاش در تکمیل سخنان خود تصریح کرد: به‌ نظر من، اطلاع‌رسانی در زمینه برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی اهمیت زیادی دارد؛ به این دلیل که بسیاری از علاقه‌مندان ممکن است از وجود این نمایشگاه‌ها اطلاع نیابند. بنابراین، استقبال از نمایشگاه‌ها منوط به اطلاع‌رسانی بهتر و مطلوب‌تر در این باره است.

نمایشگاه گروهی نقاشی «نقش و خیال»، از روز شنبه، 22 اردیبهشت آغاز شده، تا پنجشنبه، بیست‌وهفتم در نگارخانه ارغوان ادامه خواهد داشت و از ساعت 18 الی 21 پذیرای بازدیدکنندگان است.

نگارخانه ارغوان در بلوار سجاد، بین سجاد 2 و 4، پلاک 86 واقع شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: