• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-17890-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

شهردار کاشمر:

برخی اعضای شورا فرق بین محدوده قانونی و حریم استحفاظی را نمی‌دانند

شهردار کاشمر گفت: متاسفانه برخی اعضاء شورای شهر مسائل را در خصوص پروژه های شهرداری مطرح می کنند که هنوز فرق بین محدوده قانونی و حریم استحفاظی را نمی‌دانند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، جعفر سلیمانی صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر جعفر سلیمانی در خصوص سؤالات مطرح شده مبنی بر اینکه چرا در خروجی کاشمر به سمت کوهسرخ اقدامات عمرانی انجام می گیرد، با اعلام اینکه نمی‌شود عضو شورای‌شهر هرچه خواست بگوید اما انتظار داشته باشد جوابی داده نشود، افزود: متاسفانه عضو شورایی که مدام دم از قانون می‌زند،  صحبت‌های خود را براساس آئین‌نامه داخلی شورا انجام نمی‌دهد.

وی با اظهار تاسف از این‌که برخی خبرنگاران از سخنان این اعضاء سوءاستفاده کرده و هرچه می‌خواهند می‌نویسند و برای آلوده کردن فضای شهر تلاش می‌کنند، اظهار کرد: مدیریت شهری حاضر به پاسخگویی تمامی سؤالات به صورت کتبی و شفاهی است.

شهردار کاشمر با بیان این‌که متاسفانه بسیاری از مواردی که برخی اعضاء شورا مطرح می‌کنند ناشی از عدم اطلاع و اشراف آنان به قانون است، گفت: متاسفانه این افراد فرق بین محدوده قانونی و حریم استحفاظی را نمی‌دانند.

وی با اظهار تاسف از این‌که در جلسه قبل شورا که به خاطر مسائل کاری در جلسه حضور نداشته‌ام، جناب اعمی اخلاق را رعایت نکرده و با انجام مصاحبه‌ای اعلام کرده اند، شهردار به سؤالات ما پاسخ نمی‌دهد؛ بیان کرد: بارها اعلام کرده‌ام که پاسخ‌گوی تمامی سؤالات هستم.

پاسخگوی تمام شبهات و دغدغه‌های اعضای شورای‌شهر هستم

سلیمانی با اشاره به این‌که قرار نیست در فضای مجازی سؤالات را مطرح کنید و سپس بگوئید جواب‌ها به صورت کتبی داده شود، افزود: براساس قانون وظیفه شهرداری اطلاع‌رسانی عمومی است.

وی با اعلام این‌که من پاسخگوی تمام شبهات و دغدغه‌های اعضای شورای‌شهر هستم، به وضعیت محور جاده کاشمر به کوهسرخ که در چند جلسه اخیر به یکی از سؤالات چند تن از اعضاء شورا تبدیل شده اشاره کرد.

سلیمانی با بیان این‌که براساس ابلاغ تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان، سه میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار دولتی به ما ابلاغ شده است، افزود: نقاط هدف این اعتبارات مشخص شده که ورودی شرقی، ورودی و کمربند شمالی است.

وی با اشاره به این‌که بسیاری از شهرهای بزرگتر از ما حتی نتوانسته‌اند یک سوم اعتباراتی را که امسال از دولت گرفته‌ایم بگیرند، بیان کرد: هیچ فرقی بین قبل و بعد از پل محور کوهسرخ و حتی بلوار سیدمرتضی نیست.

 شهردار کاشمر افزود: اگر منطق مسئول کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر آنست که کارکردن شهرداری در این محور، خارج از محدوده است، باید گفت که از محل ناحیه مقاومت سپاه به بعد که نرسیده به امامزاده سیدمرتضی است جزء محدوده خدمات شهری محسوب نمی‌شود و نباید شهرداران قبلی که اکنون عضو شورای شهر هستند، کار می‌کردند.

تلاش  یکی از مسئولان  برای ایجاد شبه در بین یکی از معتمدین 

شهردار کاشمر با بیان این‌که با منطق آقای اعمی نباید20 رفتگر را چون حریم شهر است در سیدمرتضی مشغول داشته باشیم، افزود: متاسفانه در موضوع ابتدای جاده خروجی کاشمر به سمت کوهسرخ، یکی از مسئولان شهر تلاش می‌کند تا برای یکی از معتمدین شبهه ایجاد کند که شهرداری کاشمر به جای پرداختن به مسائل داخل شهر، 7 میلیارد تومان در این محور هزینه می‌کند.

وی با اشاره به این‌که از این هفت‌میلیارد تومان، 4 میلیارد تومان آن مربوط به پُلی است که بنا به دستور وزیر باید توسط اداره کل راهداری حمل و نقل جاده‌ای انجام شودT گفت: سه میلیارد تومان دیگر مربوط به عملیات خاکی، آسفالت و آیلند این پروژه است.

سلیمانی با اعلام این‌که از این مبلغ هم 1.5میلیارد تومان مربوط به قیر و الباقی طبق فهرست بهای سازمان مدیریت مربوط به عملیات خاکی این محور است، گفت: تاکنون شهرداری کاشمر در این پروژه 680 میلیون تومان هزینه کرده است.

وی بیان کرد: در مقابل این680 میلیون تومان هزینه‌ای که انجام داده‌ایم، 440  تُن قیر با قیمت600 میلیون تومان از اداره راه و شهرسازی بصورت رایگان گرفته‌ایم.

سلیمانی با بیان این‌که متاسفانه این مقام مسئول در تلاش برای بدبین کردن مردم نسبت به عملکرد شهرداری است، افزود: زمانی که برای پیگیری امور عمرانی و جاده های ورودی و خروجی شهر در اتاق وزیر بودم، یکی از معاونین فرماندار از رئیس اداره راه و شهرسازی درخواست نموده که پروژه جاده کاشمر به ریوش را تعطیل کند.

وی با بیان این‌که این فرد تاکنون حتی یک ریال نتوانسته برای این شهر جذب کند، بیان کرد: در خصوص این پروژه تمامی تائیدیه‌های شورا موجود است.

عضو شورای‌شهر نباید از کمک‌های دولت ناراحت باشد

شهردار کاشمر با اعلام این‌که عضو شورای‌شهر نباید از کمک‌هایی که دولت به این شهر می‌شود ناراحت باشد، افزود: تاکنون هیچ هزینه‌ای از درآمدهای داخلی در پروژه جاده کاشمر به سمت کوهسرخ نکرده‌ایم.

سلیمانی بیان کرد: هرچند تمامی درآمدهای مردمی که در فروردین داشته‌ایم کمتر از یک میلیارد تومان بوده اما در این فاصله تاکنون 1300 تن قیر رایگان به ارزش دو میلیارد تومان درآمد داشته‌ایم.

وی با بیان این‌که قبل و بعد از پُل ابتدای جاده کوهسرخ، در حریم شهر قرار داد و هیچ تفاوتی نیست، بیان کرد: طبق قانون اگر اعتبارات دولتی برای اجرای پروژه در حریم داده شد، شهرداری مکلف به هزینه است.

سلیمانی با اعلام اینکه هرچند تا کنون کلّ تخصیص اعتبارات شهرستان کاشمر در سال گذشته به 5 میلیارد تومان نرسیده ولی ما فقط برای امسال 5 هزار تُن قیر گرفته‌ایم که چندین برابر این تخصیص‌ها است، اظهار کرد: ورودی شهر دارای مصوبات قانونی بوده و این‌که برخی اعضاء می‌گویند بدون مطالعه بوده از روی بی‌اطلاعی است.

ناظر مالی باید دارای صلاحیت باشد

وی با بیان این‌که حتی برای100 هزار تومان که در سیستم شهرداری هزینه شده آماده پاسخگویی هستم، از اعضاء شورایی که موضوع ناظر مالی را مطرح می‌کنند، خواست؛ اگر می‌خواهید فردی را در این خصوص انتخاب کنید، باید برابر آنچه قانون تعیین نموده، از صلاحیت لازم برخوردار باشد.

وی با اشاره به این‌که تنها حسابرس رسمی صلاحیت رسیدگی به امور مالی شهرداری را دارد، عنوان کرد: اگر خطایی از ما سرزده بود سیستم نظارتی، دادگاه‌های ذیصلاح و دیگر مراجع نظارتی تا کنون اقدامات لازم را انجام می دادند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: