• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-18190-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای شهر:

برخی از اعضای شورا به دنبال ایجاد حاشیه و به تنش کشیدن جلسات هستند

رئیس شورای شهر کاشمر از عضو اصولگرای شورا که نسبت به صحبت‌های دیگر عضو انتقاداتی داشت خواست، اگر سخنی دارند با رعایت قوانین شورا در جلسه هفته آینده مطرح کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد خباززاده امروز در جلسه علنی شورای شهر با اشاره به این‌که همه ما به کانون ثروت و قدرت شهرداری وصل هستیم و رانت‌های شهرداری مربوط به طرح‌های تفصیلی و اطلاعات دیگر را داریم، بیان کرد: اگر حقایقی گفته می‌شود نباید از طرح آن‌ها نگران شوید.

وی در خصوص مسائل مرتبط به بودجه شهرداری که از سوی اعمی مسئول کمیسیون برنامه و بودجه شورای‌شهر مطرح شد، گفت: این مسائل را به وجدان خودتان واگذار می‌کنم. شما خوب می‌دانید که چه زمان مسائل مرتبط به بودجه را آغاز کردیم، چه زمانی تفریغ را دادند و چه وقت پروژه‌های عمرانی را به شورا آوردند.

رئیس شورای شهر کاشمر با بیان این‌که شما به عنوان مسئول کمیسیون برنامه و بودجه شورای‌شهر، نمودارهای بسیاری در خصوص مسائل مرتبط به بودجه به ما نشان دادید و ساعت‌ها در این خصوص بحث کردیم، بیان کرد: متاسفانه در روزی که باید برای تصویب بودجه در جلسه می‌بودید، از حضور در جلسه خودداری کردید.

وی با اعلام این‌که در زمانی که شهرداری در 21 بهمن‌ سال گذشته پروژه‌های عمرانی را به شهرداری ارائه داد، از شما خواسته شد هرچه زودتر کمیسیون مربوطه را تشکیل دهید تا اولویت‌های شورا مشخص شود، افزود: در تمام طول عمر دوره‌های شورا، زودتر از پانزدهم اسفندماه هیچ بودجه‌ای ارائه نشده است.

خباززاده با اشاره به این‌که اغلب مسائل بودجه در روزهای پایانی سال بررسی می‌شود، از برخی اعضای شورای‌شهر خواست از کلی‌گویی و انتقادهای غیراصولی دست بردارند.

وی همچنین با اعلام این‌که نحوه طرح سؤال قوانینی دارد که متاسفانه برخی از اعضای شورای‌شهر آن را رعایت نمی کنند، بیان کرد: اگر معتقدیم قانون‌گذار هستیم باید قانون را رعایت کنیم.

رئیس شورای شهر کاشمر با بیان این‌که بدون این‌که به شهردار مهلت دهیم پاسخ سؤالات را بدهد، تنها در جامعه فضای ابهام ایجاد می‌کنیم، عنوان کرد: آیا هدف‌مان اصلاح امور است و یا ایجاد
هیاهو؟

وی با تاکید بر این‌که نحوه طرح سؤال مشخص شده است، بیان کرد: بارها از مسئول کمیسیون برنامه و بودجه شورای‌شهر خواسته شد سؤالات خود را مطرح کنند تا به شهردار جهت ارائه پاسخ منعکس گردد، ولی این اقدام صورت نگرفت.

خباززاده با اشاره به این‌که متاسفانه با فضای ابهامی که در جامعه ایجاد می‌کنید شهردار را در انجام ایفای وظایف خود با مشکل مواجه می نمایید، افزود: اگر سؤالات را براساس قانون به رئیس شورا بدهید، تا به شهردار منعکس گردد، شهردار موظف است طی مدت ده روز پاسخگو باشد.

وی با بیان این‌که متاسفانه در وسط سایر مباحث شورا شما اقدام به صحبت غیرمرتبط می‌کنید، اظهار کرد: برخی اعضاء با سخنان خود شأن شورا را زیر سوال می‌برند.

رئیس شورای شهر کاشمر با اعلام این‌که کار ما رفع مشکلات مردم و رفتن به دنبال سرمایه‌گذار است نه این‌که چندین جلسه به مسائل حاشیه‌ای بپردازیم، به مسائل مطرح شده پیرامون اقدامات انجام شده از سوی شهرداری در ورودی شهر کاشمر از سمت کوهسرخ پرداخت و گفت: ایمن‌سازی ورودی شهرها جدی بوده و دولت به دنبال این مسائل است.

وی در ادامه خطاب به عضو اصولگرای شورای‌شهر توصیه کرد؛ از تهمت‌زدن به افراد حقیقی که در جلسه شورا نیستند، پرهیز کنند.

وی گفت: متاسفانه آقای غزنوی در هر جلسه به دنبال ایجاد حاشیه و به تنش کشیدن شورا است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: