• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-14584-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق ایران:

ترامپ فرصت جدیدی برای ایجاد یک انسجام ملی در ایران به وجود آورده است

رئیس اتاق ایران تاکید کرد: همه اعتقاد دارند آقای ترامپ فرصت جدیدی برای ایجاد یک انسجام ملی در ایران به وجود آورده که باید آن را قدر دانست.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان غلامحسین شافعی صبح امروز در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی خراسان رضوی با اشاره به موضع گیری جدید دولت امریکا در خصوص برجام اظهار کرد: انعکاس بین المللی این امر به زیان دولت امریکا بوده چون همه برجام را نوعی آزمایش برای چگونگی تاثیرگذاری تعامل و گفت و گو در صلح و امنیت جهانی می دانستند و این کار امریکا زیر سوال بردن سازمان های بین المللی و شورای امنیت سازمان ملل بود. 

وی ادامه داد: همچنین به نظر می رسد در آینده این نوع برخورد هم بر سازمان های بین المللی و هم جامعه جهانی تاثیرگذار است چون اگر این سازمان های بین المللی نتوانند کار خود را پیش برند، این به نفع آن ها نخواهد بود.

شافعی تصریح کرد: موضع گیری مدبرانه ریاست جمهور نیز مساله مهم دیگری بود که پشتیبانی خود را از این برخورد اعلام کردیم. با این حال باید به یک واقعیت اذعان کرد که تحریم ها کاغذ پاره نیست و اینکه مرتبا گفته شود تحریم اثری در حوزه اقتصاد ندارد، به دور از واقعیت است. باید با صداقت این مسایل را با یکدیگر در میان گذاشته و با وحدت بیش از پیش این حرکات نابخردانه را خنثی کرد. همه اعتقاد دارند آقای ترامپ فرصت جدیدی برای ایجاد یک انسجام ملی در ایران به وجود آورده که باید آن را قدر دانست. 

طی این دو سال نتوانستیم از فرصت های برجام استفاده کنیم

پس از وی رضا شیران خراسانی، رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی، در خصوص نقض معاهده برجام توسط امریکا تصریح کرد: ما طی این دو سال نتوانستیم از فرصت های این معاهده استفاده کنیم. بیشترین فرصت سوزی توسط بانک مرکزی صورت گرفت که نتوانست سرمایه های زیادی را وارد کشور کند. باید تلاش کنیم از این پیچ و خم های سختی که استکبار جهانی در برابر ما قرار داده، عبور کنیم. 

وی با بیان اینکه اصلاحیه قانون مدیریت خدمات کشوری در مجلس در حال بررسی است، عنوان کرد: در این قانون تعریفی تحت عنوان واحد عملیاتی دارد که عمدتا به حوزه فعالیت بخش خصوصی بازمی گردد. باید برای جبران نبود نقدینگی باید به سمت رفع مشکلات گام برداشت. 

دبیرخانه شورای گفت و گو مسئولیت بررسی تاثیر تصمیم ارزی دولت در استان را بپذیرد

در ادامه محمدحسین روشنک، رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: اگر تصمیم اخیر دولت در حوزه ارز بازنگری نشود، مشکلاتی جدی در پی خواهد داشت. اگر دولت در حوزه واردات ارز در اختیار خود را مدیریت نکند، حجم زیادی از ارز را برای واردات کالاهای غیرضروری که با ارز آزاد می توان آن را تامین کرد، از دست می رود. اختصاص این ارز برای کالاهای غیرضروری در آینده مشکل ساز است.

وی عنوان کرد: بخشی از صادرات کشور با کالاهایی است که با ارز ارزان کالاهای اولیه آن وارد می شود. برای صادرات به کشورهای آسیای میانه و افغانستان با مشکل مواجه هستیم. درخواست ما این است که دبیرخانه شورای گفت و گو این مسئولیت را بپذیرد و بررسی در خصوص تاثیر تصمیم ارزی در مسایل استان داشته باشد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: