• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-14286-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

یک هنرمند تئاتر:

حمایت‌های مادی و معنوی از «تئاتر دانشگاهی» جدی گرفته شود

یک هنرمند تئاتر گفت: سیستم آموزشی و حمایت‌های مادی و معنوی از تئاتر دانشگاهی باید جدی گرفته شود.

سید سعید صادقی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در حاشیه اختتامیه هفتمین جشنواره تئاتر دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد تاکید کرد: در تئاتر دانشجویی می‌توان خلاقیت را حس کرد و استعدادهای زیادی را کشف نمود که اگر از آنان از سوی مسئولان حمایت نشوند، ممکن است هرز روند.

وی اضافه کرد: بسیاری از دانشجویانی که در دانشگاه‌ها تئاتر کار می‌کنند، رشته تحصیلی دیگری دارند که بسیار ارزشمند است چراکه بسیاری از هنرمندان تئاتر امروز کشور از دل همین دانشگاه‌ها و جشنواره‌ها بیرون می‌آیند لذا ما باید قدر آنان را بدانیم.

داور هفتمین جشنواره تئاتر دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: ما باید نوع نگاه و تفکر دانشجو را در تئاتر جدی بگیریم و فضای لازم را برای اجرای تئاتر برای آن‌ها فراهم کنیم.

صادقی در خصوص سطح این دوره از جشنواره، اظهار کرد: سطح این دوره از جشنواره از نظر کیفی کاهش پیدا کرده که جای نگرانی دارد و البته نشان می‌دهد که ما باید آموزش تئاتر دانشجویی و دانش آموزی و حمایت مسئولان از آنان را جدی گرفته شود.

وی ادامه داد: چنین جشنواره‌هایی که با دشواری‌های زیاد و با این حجم متقاضی و استقبال در دانشگاه برگزار می‌شوند، نیازمند ارتقاء کیفیت و ایجاد سالن‌های بیشتر و امکانات نور و صدای مطلوب هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: