• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-20187-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

نگاهی به کتاب «زایو»

کارشناس منابع اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: کتاب «زایو» رمانی است که وارد محدوده‌ای شده که پیش از این فقط غرب و هالیوود از آن سخن می‌گفتند، رمانی آینده‌نگرانه که از تحولات بنیادی در مناسبات جهانی به ویژه در منطقه جنوب غرب آسیا(خاورمیانه) و حتی نظام ایالات متحده آمریکا سخن می‌گوید.

احسان سیفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد: این کتاب را مصطفی رضایی کلورزی در 292 صفحه به رشته تحریر درآورد است و توسط انتشارات کتابستان معرفت در نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی عرضه می‌گردد.

وی افزود: «سال 2041 میلادی است، ویروس «Zi.O» جهان را فراگرفته و هیچ راه درمانی برای آن وجود ندارد نسل بشریت رو به انقراض است و انسان در برابر شیوع گسترده‌ این ویروس تسلیم شده است اما ...».

کارشناس منابع اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی تصریح کرد: موضوع انسان‌های آینده و جهان آن‌ها همواره برای انسان جذاب و هیجان‌انگیز بوده است. تخیل و تصور در مورد آینده جهان و سرنوشت انسان مدرن، از سال‌ها پیش پایش را به دنیای قصه و داستان باز کرده است و به دلیل جذابیت این موضوع، نویسندگان بزرگی در آثارشان به آن پرداخته‌اند.

وی عنوان کرد: آینده و فرجام جهان از موضوعاتی است که در متون دین اسلام و به ویژه تعالیم مذهب شیعه دارای مطالب و مباحث جدی و مهمی است، اما در دنیای هنر، این غرب و به ویژه آمریکا است که هموارهه در آثار خود، لیبرالیسم را به عنوان منجی جهان معرفی می‌کردند.

سیفی خاطر نشان کرد: کتاب «زایو» چهره ایران و جهان در آینده‌ای نسبتا دور را روایت می‌کند. داستانی که قهرمان اصلی آن یک دانشمند ایرانی است؛ بسیاری از افراد عقیده دارند ساخت و انتشار این ویروس مرگ‌بار به عمد صورت گرفته است و آن‌ها می‌گویند یک توطئه پشت قضیه است؛ می‌گویند از زمانی که جهان در آستانه انقلاب بزرگ قرار گرفت، این ویروس مشکوک گسترش یافت.

کارشناس منابع اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی اضافه کرد: اکنون در سال 2041 بیشتر کشورهای دنیا خطر را حس کرده و با تشکیل گروه‌های بین‌المللی، برای مبارزه با ویروس زایو در تلاش‌اند. در این میان دولت ایران از یک ویروس‌شناس خبره به نام دکتر علی پارسا دعوت می‌کند تا در یک ماموریت ویژه، برای کشف نمونه و خنثی‌سازی ویروس به یک گروه ویژه بین‌المللی بپیوندد و او همراه این گروه به سرنخ و اطلاعات شگفت‌انگیزی دست پیدا می‌کند؛ اما در این مسیر حوادث و اتفاقات مرگ‌باری پیش روی آن‌ها است.

 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: