• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1884-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

استاندار:

واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی نه یک توصیه که یک تکلیف است

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه واگذاری طرح ها و پروژه ها به بخش خصوصی از حالت توصیه خارج بوده و یک تکلیف است، گفت: یکی از موضوعاتی که در این رابطه دیده شده است، مساله تسهیلات است. در سال 97 رقم های خوبی در این زمینه پیش بینی شده که باید از این ظرفیت ها برای حوزه های تملک و توسعه که با کاهش اعتبارات مواجه هستیم، حداکثر استفاده را داشته باشیم. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان ظهر امروز در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی در استانداری در خصوص توزیع اعتبارات بین دستگاه‌ها در استان اظهار کرد: ما موظف هستیم در چارچوب عدد و رقم اعلام شده و الزامات قانونی حرکت کنیم. داشته ها را باید بین نیازها توزیع کرد که در این زمینه سعی شده با توجه به مشکلات و هدف‌گیری ها و همچنین چشم اندازها این مساله دنبال شود.

وی ادامه داد: در اعتبارات تملک دارایی‌های استان تلاش شد رقم واقعی و قابل تحقق به عنوان بودجه اعلام شود و همیشه این مساله که 42 درصد از بودجه تملک دارایی تخصیص داشت، رفع شود. امیدواریم با مدیریت دستگاه ها و حداکثر صرفه جویی و بهره وری در کارها، بتوانیم اهداف مورد انتظار برنامه ششم و انتظارات مردم را برآورده سازیم.

رشیدیان با بیان اینکه واگذاری طرح ها و پروژه ها به بخش خصوصی از حالت توصیه خارج بوده و یک تکلیف است، گفت: یکی از موضوعاتی که در این رابطه دیده شده است، مساله تسهیلات است. در سال 97 رقم های خوبی در این زمینه پیش بینی شده که باید از این ظرفیت ها برای حوزه های تملک و توسعه که با کاهش اعتبارات مواجه هستیم، حداکثر استفاده را داشته باشیم. 

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: تلاش بر این بوده آنچه که ابلاغ می‌شود و الزامات قانونی با نیازهای برنامه ششم با نیازهای استان متناسب سازی شود. فرمانداران استان باید توجه ویژه به تخصیص ها و مصوباتی داشته باشند که برای موضوعات مبتلا به شهرستان هاست. گاهی مواردی تایید می شود که مغایرت با ابلاغ مفاد قانون دارد. باید در این زمینه ابلاغات قانونی مد نظر باشد و اولویت های شهرستان ها نیز مد نظر فرمانداران قرار گیرد.

رشیدیان تصریح کرد: بخشی از نقایص توزیع کلان اعتبارات استانی را می توان با این تدابیر به حداقل رساند.

حدود 323 میلیارد تومان از اسناد خزانه استان هنوز جذب نشده است

پس از وی، محمد مقدوری، معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: انشالله ظرف 10 روز آینده کتابچه ای در ارتباطات با انتقال اطلاعات مربوط به کلیه منابع اعتباری سال 97 به دستگاه‌ها ارایه خواهیم داد، ما متاسفانه در پیگیری اعتبارات سهم استان از اعتبارات متمرکز بعضا غافل بوده ایم. این مساله به جهت حجم گرفتاری مدیران استان ها بروز کرده است که کمتر وقت در این زمینه گذاشته‌اند. 

وی در مورد جذب اعتبارات سهمیه اسناد خزانه اسلامی سال 96 گفت: متاسفانه میزان جذب اعتبارات این اسناد 43 درصد است، حدود 323 میلیارد تومان از اسناد خزانه استان هنوز جذب نشده است. مهلت ما برای این جذب تا انتهای خرداد ماه است. مدیران باید خود رد این موضوع ورود یابند. 

مقدوری با اشاره به اینکه امسال چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: مدیران برای انعکاس خدمات جمهوری اسلامی در اتمام پروژه ها نقش بسزایی دارند. در این 4 سال اخیر بیش از 20 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی افتتاح شده است. امسال نیز از دوستان خواهش کرده ایم برنامه ریزی های لازم برای درخشش استان در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را داشته باشند. 

معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: 70 درصد اعتبارات ارزش افزوده استان مربوط به شهرهای استان و 30 درصد مربوط به دهیاری‌ها بوده است. در سال جاری تکلیف شده این میزان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تصویب شود. پیشنهاد ما این است مطابق سنوات گذشته و توجه به روستاها را در همان تخصیص تا سقف 30 درصد اعتبارات را حفظ کنیم. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: