• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-3090-5
  • خبرنگار : 15284
  • منبع خبر : ----

اردسمان و خرابه‌هاي بجا مانده از سيلاب

سيلاب 10 روز پيش كه اهالي اردسمان را بي‌خانمان كرد، آوارش هنوز گريبان اهالي اين منطقه را گرفته و حالا مردم مانده‌اند با خرابه‌هاي بجا مانده از سيلاب ده روز پيش و  با مشكلات بسياري دست و پنچه نرم مي‌كنند.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، چهارشنبه ٢٧ ارديبهشت‌ماه زماني كه بارش‌ها در نيشابور اوج گرفت، اردسمان را آب برد و واحدهاي مسكوني اين منطقه تخريب شدند. حالا از وقوع سيلاب حدود 10 روز مي‌گذرد اما مشكلات مردم اين منطقه همچنان باقي است؛ مردمي كه اين روزها در مسجد و مدرسه سپري مي‌كنند. آن‌ها از رسيدگي ناقص مسئولان گله‌مند هستند.

يكي از اهالي اين منطقه به ايسنا درباره تعلق وام و تسهيلات، گفت: ما که هیج اطلاعی نداریم فقط حرفش را زده‌اند؛ دوبار بیشتر در اين مدت برایمان آذوقه و مواد غذایی نیاوردند، دیروز هم غذا آوردند که از طرف خیر بود. حتی آوار برداری را کامل نکرده‌اند و مردم از شدت گرد و خاك مریض شدند. هیچکس این جا خانه ندارد همه یا در مسجد می‌خوابند یا در مدرسه و... ساكن هستند.

يكي ديگر از اهالي نيز اظهار كرد: تمام وسایل خانه‌ها در زیر آوار مدفون است؛ ما براي گرفتن وام اقدام كرديم اما هیج قولی به ما داده نشده فقط کاغذهايش را بردیم به شهرداری داديم و در نوبتیم. همچنین چند نفر برای تعیین خسارت زمین‌های زراعی آمدند که فقط چیزهایی نوشتند و رفتند.

اما معاون استاندار و فرماندار نیشابور در گفت‌وگو با ايسنا درباره خسارات سيلاب اخير در اردسمان گفت: در سیل اخیر اردسمان چند واحد مسکونی تخریب شده که خوشبختانه آوار برداری آن‌ها به اتمام رسیده؛ همین‌طور وام‌هایی به صاحب خانه‌ها براي بازسازی منزلشان اختصاص داده شده که همگی خارج از نوبت هستند و مبلغ آن ۳۰ میلیون تومان می‌باشد و جدا از این ۵ میلیون تومان نيز ودیعه مسکن به آن‌ها داده خواهد شد.

سعيد شیبانی در رابطه با خدمات‌رسانی پس از سیل نيز عنوان کرد: مراقبت‌های بهداشتی و خدمات آب، برق و گاز کاملا پایدار می‌باشد، همین طور امداد هلال احمر براي ارسال مواد غذایی از همان روزهای اول در حال انجام است.

فرماندار نیشابور در رابطه با مقابله با شیب جغرافیایی نیشابور که باعث ایجاد آبگرفتگی و چنين مشكلاتي مي‌شود؛ گفت: یکی از راه‌های مقابله با این مسئله جمع آوری آب‌های سطح شهر توسط شهرداری است جدا از این مسئله کانال‌های شهر باید برای چنين اتفاقاتی آماده و تقویت شوند. همچنين اداره امور آب با بازگشایی مسیر رودخانه‌های نیشابور می‌تواند این اتفاقات را کنترل کند، حتی استانداري نيز اعتباری برای این مسئله در نظر گرفته است.

وی افزود: مردم نیز در این قضیه مقصر هستند، دخل و تصرف‌های غیر قانونی حاشیه‌های رودخانه براي آبیاری اراضی باعث چنين اتفاقاتي مي‌شود که یکی از دلایل بروز سیل است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: