• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-2387-5
  • خبرنگار : 15276
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد:

مشهد را باید با خود مشهد مقایسه کرد

رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد گفت: مشهد را باید با خود مشهد به علت وجود امام رضا (ع) مقایسه کرد و مقایسه مشهد با دیگر شهرها درست نیست.

سیدمهدی طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد، عنوان کرد: در مشهد 2354 هیئت مذهبی و حدود 800 جلسه بانوان و در سطح استان به جز جلسات بانوان، 5103 هیئت مذهبی داریم.

وی ادامه داد: هیئات مذهبی بیشتر ولادت‌ها، شهادت‌ها و عزاداری‌های ائمه معصومین علیهم السلام را دنبال می‌کند و در آن‌جا تاکید ما بر کنار هم قرار گرفتن قرآن و عترت است و از چند سال اخیر قرائت قرآن را در جلسات و هیئات مذهبی دنبال می‌کنیم.

رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد بیان کرد: در سال جاری با آغاز ماه مبارک رمضان، جلسه مرکزی قرآن و عترت را در بنای جوادیه مرحوم عابدزاده واقع در طبرسی 25 کوچه جوادیه راه اندازی کردیم و از ساعت 22:30 تا یک بامداد در خدمت قاریان جوان، نوجوان و بین‌المللی هستیم و این جلسات با محوریات قرآن و عترت دنبال می‌شود و بعد از ماه مبارک رمضان هفته‌ای یک شب این جلسات ادامه پیدا خواهد کرد.

طباطبایی اظهار کرد: استقبال از این جلسات بسیار خوب است و هر شب حدود دویست نفر در آن حضور پیدا می‌کنند و تفسیر سوره فتح توسط اساتید حوزه و دانشگاه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در دهه آخر ماه مبارک رمضان هم با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی دهشت تفسیر سوره فتح را در آن جلسه خواهیم داشت و همچنین در دهه آخر ماه مبارک هر شب از پنج خانواده شهید مدافع حرم هم تجلیل خواهد شد.

وی افزود: هیئت‌های مذهبی در طول سال فعالیت‌های دینی و مذهبی خود را به‌صورت هفتگی دنبال می‌کنند و براساس آموزه‌های دینی فعالیت می‌کنند و بعضا اگر آسیبی هم وجود داشته باشد به علت عدم آگاهی است که ما با برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه مسئولین هیئات مذهبی در بحث آموزش فعالیت‌های دینی و بصیرت افزایی این عدم آگاهی را کاهش می‌دهیم.

رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد گفت: اکنون زیبایی‌های هیئت از آسیب‌های آن بسیار بیشتر است از جمله تهیه جهیزیه برای جوانان خود هیئت، درمان اعضای هیئت و دیگر فعالیت‌هایی که در آن انجام می‌شود اما به علت اطلاع‌رسانی کم ممکن است مردم و مسئولین در جریان فعالیت‌ها قرار نگیرند.

طباطبایی ادامه داد: تعدادی از هیئت‌های ما در حاشیه شهر افطار را در خدمت مردم هستند و در سطح شهر مشهد اکثر هیئت‌های ما سفره افطارشان برقرار است.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از برنامه‌های شورای هیئات مذهبی در سال 97 بحث توجه به آسیب‌های اجتماعی است که با کارشناسان در این مورد صحبت شده است و بعد از ماه مبارک رمضان با استاندار و دیگر مقامات شهری صحبت می‌کنیم و فعالیت‌هایی را برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از حاشیه شهر شروع خواهیم کرد.

رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد خاطرنشان کرد: یکی از آسیب‌های اجتماعی که امروز جامعه با آن دست و پنجه نرم می‌کند بحث طلاق است و با مشاوره دادن به خانواده‌هایی که دچار این آسیب شده اند، کار را دنبال می‌کنیم و دیگر آسیب اجتماعی اعتیاد است که باید برای آن تدابیری در نظر گرفته شود.

طباطبایی در بخش دیگری از این گفت‌وگو عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت کار بسیار پسندیده‌ای است اما اکنون بیشتر به موضوعات قرآنی در نمایشگاه پرداخته شده است و از عترت آن خبری نیست، به قرآن و عترت هر دو در کنار هم باید پرداخته شود، مسئولین نمایشگاه باید قبل از برگزاری آن جایگاهی برای عترت در کنار قرآن در نظر می‌گرفتند.

رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد خاطرنشان کرد: انتقادی که نسبت به متولیان این نمایشگاه عنوان می‌شود، برگزاری جلساتی با حضور خوانندگان در کنار نمایشگاه قرآن و عترت است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: