• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-2986-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر علوم تاکید کرد:

اهتمام جدی وزارت علوم برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، بر برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی توسط دانشجویان در دانشگاه‌ها تاکید کرد.

دکتر غلامرضا غفاری در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به اولویت‌های فرهنگی وزارت علوم در سال جاری، اظهار کرد: در وزارت علوم بر کرسی‌های آزاداندیشی اهتمام جدی وجود دارد تا فعالیت‌هایی را از ناحیه دانشجویان در این زمینه در دانشگاه‌ها داشته باشیم. 

وی ادامه داد: تنوع فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها بسیار زیاد است، اما تمام آن‌ها ناظر بر این است که مشارکت دانشجویان را در عرصه‌ها و حوزه‌های مختلف تقویت کند و گستره بیشتری ببخشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد:  بخشی از مشارکت‌های فرهنگی دانشجویان در قالب   فعالیت‌های دینی و مذهبی نظیر جشنواره‌های قرآنی و شهدای دانشجو و بخشی از در قالب فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی و کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها شکل می‌گیرد.

غفاری با اشاره به اختیارات شوراهای صنفی در دانشگاه‎ها، بیان کرد: شوراهای صنفی دانشجویی طبق اساس‌نامه وزارت علوم در دانشگاه‌ها نقش ایفا می‌کنند و بخش اعظم آن در زمینه فعالیت‌های خدماتی در حوزه‌های دانشجویی و آموزشی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: