• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-3990-5
  • خبرنگار : 15296
  • منبع خبر : ----

همزمان با ماه مبارک رمضان گود ورزش باستانی در تایباد افتتاح شد

در هفتم خردادماه همزمان با ماه مبارک رمضان گود ورزش باستانی با حضور مسولان استانی، فرماندار، امامان جمعه تشیع و تسنن در بوستان ملت شهرستان مرزی تایباد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رئیس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان رضوی در این مراسم گفت: ورزش پهلوانی یکی از ورزش‌های اصلی و مهم در خراسان رضوی بشمار می‌رود و هرسال قهرمانان این استان بر سکوهای افتخار کشوری می‌ایستند.

حسین فیروزیان در ادامه افزود: این رشته ورزشی علاوه بر حفظ تندرستی با بافت سنتی، در اخلاق ورزشکاران تأثیر بسزایی دارد و معنویات را با روحیه ورزشی مأنوس می‌گرداند.

وی با اشاره به اهمیت ورزش‌های باستانی در جامعه اظهار کرد: تمام ارزش‌های فرهنگی، مذهبی و تاریخی ایران در این ورزش‌ها خلاصه شده است و باید به عنوان یک فرهنگ ورزشی اصیل در میان خانواده‌ها نهادینه شود تا جوانان بیشتر به این سمت سوق داده شوند و این فرهنگ به نسل‌های بعدی منتقل ‌گردد. 

فیروزیان به هفت شهرستان استان که فاقد گود باستانی هستند اشاره کرد و افزود: هم اکنون بیش از 10 هزار ورزشکار سازمان یافته در سطح خراسان رضوی در این رشته ورزشی فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: این استان مجهز به 90  گود زورخانه است که از این تعداد  16گود در مشهد فعال هستند.

فضای ایجاد گود ورزش‌های باستانی تایباد از طرف شهرداری و شورای اسلامی این شهر واگذار شده که با اعتبار 200 میلیون ریال تجهیز شده است.

گفتنی است 33 هیات ورزشی با بیش از 4000  ورزشکار سازمان یافته در رشته‌های مختلف ورزشی در این شهرستان مرزی فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: