• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-4190-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

یک نماینده مجلس خواستار شد؛

ضرورت گسترده‌تر شدن حوزه نظارتی مجلس

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر نظارت نمایندگان مجلس بر عملکرد دستگاه های اجرائی مطلوب نیست، گفت: حوزه نظارتی مجلس در کمیت و کیفیت باید بیشتر و گسترده تر شود.

حمید بنائی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: در حال حاضر مجلس در بحث نظارتی به کمیته‌های تحقیق و تفحص محدود شده و نظارت معنوی و واقعی بر روی دستگاه‌ها نداشته و نمایندگان نیز به طور مجزا نمی‌توانند بر عملکرد دستگاه‌های اجرائی نظارت کنند.

وی با اشاره به نگاه اعتدالی مجلس دهم، تصریح کرد: در مجالس قبلی گاهی اوقات مسائل جناحی و حزبی بر مسائل و قوانین کشور قالب می‌شد اما این مجلس را می‌توان تقریبا یک مجلسی با رویکرد اعتدالی نامید.

 همراهی مجلس با دولت در راستای رفع مشکلات مردم

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس در راستای رفع مشکلات و ارائه خدمات بیشتر به مردم، همراه دولت بوده و از همین رو نمایندگان سعی کرده‌اند در راستای رفع مشکلات ضروری و بحرانی کشور، هر بهانه جوئی را از سر راه دولت بردارند.

بنائی افزود: درمجلس دهم بایستی قوانینی تصویب می‌شد که در شرایط فعلی، موانع و بحران‌های کشور را هرچه سریعتر بردارد و بر همین اساس قوانین خوبی نیز در این راستا اتخاذ شد که می‌توان به مصوبات حوزه اشتغال، ارائه تسهیلات کم بهره به شرکت‌های دانش بنیان و صنایع تولیدی، مبارزه با کالاهای قاچاق و... اشاره کرد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: قوانین در مجلس دهم تسریع بخشیده شده اند تا در شرایط فعلی، جو کشور را کمی آرامتر کرده و رضایت نسبی را در جامعه ایجاد کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: