• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 973-4287-5
  • خبرنگار : 15170
  • منبع خبر : ----

چمنیان: کیروش می‌تواند رقبا را غافلگیر کند/ شانس خوبی برای صعود داریم

سرمربی تیم ملی نوجوانان کشورمان می‌گوید کیروش پتانسیل بالایی دارد و می‌تواند پرتغال و اسپانیا را غافل‌گیر کند.

عباس چمنیان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص عملکرد تیم فوتبال ایران در دیدار دوستانه مقابل تیم ملی ترکیه اظهار کرد: کادرفنی تیم ملی در بازی با ترکیه شاکله تیم را در ترکیب اصلی قرار داده بود و بازیکنان تعویضی برای شناسایی و ارزیابی بیشتر در کنار بازیکنان اصلی به زمین رفتند.

وی ادامه داد: یکی از نکات مثبتی که در بازی تیم ملی مقابل ترکیه مشاهده کردیم، عملکرد خوب بازیکنان هجومی کشورمان بود که نسبت به آینده و رقابت با هم‌گروه‌هایمان در جام جهانی امیدوارمان کرد.

چمنیان خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته، تیم ملی بیشتر روی فاز دفاعی تمرکز داشت ولی در جدال با ترکیه مهاجمان تیم ملی نشان دادند که می‌توانند در فاز تهاجمی نمایش خوبی داشته‌باشند.

سرمربی تیم ملی نوجوانان عنوان کرد: حضور بازیکنانی همچون علیرضا جهانبخش، سردار آزمون و مهدی طارمی در خطه حمله باعث می‌شود که علاوه بر ضدحملات، شرایط خوبی در زمان حمله داشته‌باشیم.

وی در خصوص تیم ترکیه عنوان کرد: این تیم فوتبال باکلاسی را به نمایش گذاشت و حریف قابل قبولی برای تیم ملی بود زیرا توانست نقاط ضعف تیم ما را در این بازی نشان دهد.

چمنیان درباره عملکرد ضعیف خط دفاعی تیم ملی در این بازی گفت: اشتباهاتی که در دیدار با ترکیه در فاز دفاعی داشتیم، به واسطه ناهماهنگی میان روزبه چشمی و مرتضی پورعلی گنجی بود. هر دو گلی که تیم ترکیه وارد دروازه ما کرد، به خاطر ضعف در قلب دفاع تیم بود.

وی با اشاره به خالی بودن جای سیدجلال حسینی در ترکیب تیم ملی عنوان کرد: نبود سید جلال حسینی در ترکیب تیم مشهود بود، با این حال باید دیگر بازیکنان در جام‌جهانی بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارند تا عدم حضور حسینی در ترکیب تیم ملی به چشم نیاید.
سرمربی تیم ملی نوجوانان کشورمان تصریح کرد: در زمان باقی مانده تا جام جهانی باید بیشتر روی فاز دفاعی تیم کار شود، با شناختی که از کیروش دارم مطمئنم که تا روز آغاز مسابقات جام جهانی، عملکرد تیم ملی بهتر و بهتر خواهدشد.

چمنیان در باره عملکرد علیرضا بیرانوند در این بازی عنوان کرد: بیرانوند به غیر از چند توپی که توانست مهار کند، به ثبات عمل بیشتری نیاز دارد تا بتوانند از دروازه تیم ملی به خوبی محافظت کند.

سرمربی تیم ملی نوجوانان درباره جایگزین سعید عزت‌الهی در بازی اول تیم ملی مقابل مراکش گفت: در جدال با ترکیه مسعود شجاعی به عنوان هافبک دفاعی در ترکیب تیم ملی قرار داشت. هرچند مسعود به واسطه تجربه و خلاقیتش توانست در امر بازیسازی شرایط خوبی را برایمان ایجاد کند اما متاسفانه در فاز پوشش و برای پر کردن فضای بازی در هنگام حمله ترکیه نتوانست خوب عمل کند.

وی ادامه داد: با حضور امید ابراهیمی  در پست هافبک دفاعی شرایط بهتری داشتیم، باید بازیکنی در این پست به میدان برود که بتواند در دفاع به تیم کمک کند.

وی تصریح کرد: کی‌روش پتانسیل بالایی دارد و می‌تواند تیم‌های همگروه ایران را غافل‌گیر کند، امیدوارم بازیکنان بهترین عملکرد خود را در جام‌جهانی به نمایش بگذارند.

کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص شانس تیم ملی برای صعود از گروه خود اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کنم تیم ملی از گروه خود صعود کند، اگر به یک پیروزی و دو تساوی دست یابیم، شانس بالایی برای صعود خواهیم‌داشت. با پتانسیل بالایی که تیم ملی ایران دارد، رقبا از ما هراس خواهندداشت. تیم ملی ایران در حال حاضر قدرت اول آسیا است و بازی مقابل این تیم دشوار خواهدبود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: