• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3784-5
  • خبرنگار : 15278
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی خبر داد

امسال هر روز یک روستا و 2 صنعت در استان گازرسانی می‌شود

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به تحقق 100درصدی اهداف و برنامه‌های دولت تدبیر و امید در حوزه گازرسانی گفت: در ادامه نهضت بزرگ گازرسانی در سال جاری نیز هر روز یک روستا و 2  صنعت در خراسانی رضوی  گازرسانی خواهد شد.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی با بیان این مطلب اظهار کرد: تلاش‌های گسترده‌ای در حوزه گازرسانی شهری و روستایی در دولت تدبیر و امید انجام شده که هم اکنون نیز با شتاب ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 1799 روستای استان تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار گرفته است، عنوان کرد: در حالی که عملیات اجرایی گازرسانی به 617 روستای دیگر نیز با جمعیتی معادل 81 هزار و 721 خانوار در حال اجرا است. در ابتدای آغاز به کار دولت یازدهم ضریب نفوذ گاز طبیعی در روستاهای استان 56 درصد بود که این رقم تاکنون به 83 درصد ارتقا یافته است.

مدیرعامل شرکت‌گاز خراسان رضوی افزود: در سال 95 هر 2 روز یک روستای استان به شبکه سراسری گاز کشور متصل و این رقم با افزایش چهار برابری ظرفیت کاری در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن به هر 12 ساعت یک روستا رسید.

فانی با اشاره به نام گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر سال "حمایت از کالای ایرانی"  عنوان کرد: در راستای تسهیل در امر توسعه اقتصادی استان طی سال جاری علاوه بر اتصال یک روستا به شبکه سراسری گاز کشور به ازای هر روز، 2 مورد صنعت نیز گازرسانی می شود.

وی افزود: کاهش بهای تمام شده کالا، کمک به حفظ محیط زیست و ایجاد رقابت برای تولید کنندگان داخلی در مقابل رقبای خارجی را از دستاوردهای گازرسانی به صنایع می‌توان دانست.

مدیرعامل شرکت‌گاز خراسان رضوی با اشاره به برنامه ریزی‌های گسترده شرکت گاز استان در مسیر گازرسانی به صنایع کوچک و بزرگ بیان کرد: شرکت گاز پیشرو و سرآمد ایجاد اشتغال و زمینه ساز رشد اقتصادی بنگاه‌های تولیدی استان است. از این جهت هم اکنون 12 هزار و 783 مشترک صنعتی عمده و جزء  در خراسان رضوی از سوخت گاز استفاده می کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: