• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-3886-5
  • خبرنگار : 15215
  • منبع خبر : ----

باتوجه شرایط اضطراری آلودگی هوا

ورود خودرو به دانشگاه فردوسی مشهد ممنوع شد

رئیس روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد از ممنوعیت خودرو داخل دانشگاه فردوسی مشهد با توجه به شرایط اضطراری آلودگی هوا در 10 خرداد ماه خبر داد.

نسرین کیوانفر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه خراسان، در خصوص با اشاره به شرایط ورود گرد و غبار و شرایط اضطراری آلودگی هوا در مشهد و تغییر ساعت کاری دانشگاه‌ها،اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان ساعت کار دانشگاه فردوسی از 8 صبح تا 13 است که یک ساعت در صبح و یک ساعت و نیم در ظهر زودتر از بقیه ادارات تعطیل می شود. به عبارتی دانشگاه فردوسی مشهد در ماه مبارک رمضان 2 ساعت کاهش ساعت کار در نظر گرفته است که اگر قرار بود بیش از این برای روز چهارشنبه باشد،یعنی کاهش 4 ساعتی ساعت کاری، مقرون به صرفه نبود و هزینه های کاری بالاتر می‌رفت. 

وی ادامه داد: شاخص دیگری که در حفظ ساعت کاری 8 بامداد در دانشگاه مؤثر بود، کمک به کاهش ترافیک در ساعت آغازین کاری امروز (9 صبح) در سطح شهر است که مدنظر قرار گرفت؛ همچنین با توجه به احترام به حقوق علمی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد و از به دلیل اینکه در هفته آخر سال تحصیلی هستیم و فقط امکان ارائه کلاس امروز چهارشنبه و شنبه و یکشنبه آینده است، زمان برای جبران کلاس وجود ندارد؛ لذا به نظر می رسد می بایست از فرصت موجود استفاده بهینه را داشت.

رئیس روابط عمومی دلنشگاه فردوسی مشهد تاکید کرد: امروز مصاحبه آزمون دکتری است و این تاریخ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور از هفته های پیش تعیین شده و امکان تغییر برای داوطلبان میسر نبود. 

 کیوانفر تصریح کرد: از آنجائیکه دانشگاه فردوسی مشهد، ارزیابی شاخص آلودگی زیست محیطی را به صورت لحظه ای انجام می دهد و شاخص آلودگی فردا پنجشنبه از روزهای دیگر بیشتر است،لذا در نظر گرفته شد فردا پنجشنبه 10 خرداد ماه ورود خودروهای  شخصی به داخل پردیس دانشگاه ممنوع اعلام شده است.

لازم به ذکر است تمامی دانشگاه های مشهد ساعت کارخود را امروز چهارشنبه به دلیل آلودگی هوا  با دو ساعت تاخیر شروع کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: