• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-4687-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

در شب هشتم نمایشگاه قرآن و عترت؛

رونمایی از کتاب «تربیت اخلاقی از دیدگاه قرآن کریم»

در شب هشتم از سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت در غرفه جامعه ‌المصطفی و العالمیه از کتاب«تربیت اخلاقی از دیدگاه قرآن کریم» رونمایی شد.

دادمحمد امیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد در خصوص این  اثر خود عنوان کرد: دغدغه  اصلی ما همان موضوع پایه و اساس علوم انسانی که باید قرآن و روایات باشد، بود که مقام معظم رهبری بارها به آن تاکید کردند.

وی ادامه داد: بارها ملاحظه کردم بسیاری از کتاب‌های دانشگاهی و تربیتی که برای خانواده‌ها معرفی شده ترجمه از غرب است و این امر تاثیر منفی خود را خواهد گذاشت.

نویسنده کتاب «تربیت اخلاقی از دیدگاه قرآن کریم» خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری به سمتی رفتیم تا ببینیم قرآن کریم چه مباحثی را در خصوص تربیت در خود گنجانده است.

امیری عنوان کرد: موضوعی که در کارشناسی ارشد دنبال کردم همین موارد بود و این موضوع را با اساتید متعددی پیگیری کردیم و در نهایت موضوع تربیت اخلاقی را برگزیدیم و حدود دو سال پایان نامه به طول انجامید و با درجه عالی 19.5 از پایان نامه خود دفاع کردم‌‌.

وی تصریح کرد: تیراژ چاپ اول این کتاب 300 مورد و چاپ دوم نیز همین مقدار بوده است. از این کتاب کم به چاپ رساندیم تا ببینیم در میان مردم شاهد چه بازخوردی هستیم.

نویسنده کتاب «تربیت اخلاقی از دیدگاه قرآن کریم» با بیان اینکه اصل این کتاب در قم به چاپ رسیده، تاکید کرد: در حال حاضر این کتاب به مشهد رسیده است. نوشتن این کتاب دو سال نیز بطول انجامید.

امیری در خصوص ارزیابی خود از نمایشگاه گفت: نمایشگاه امسال نسبت به سال‌های گذشته رونق کمتری دارد و ناشران کمتری حضور دارند و از نظر محتوایی نسبت به گذشته سطح پایین تری دارد.

به گزارش ایسنا، همچنین در آیین رونمایی از این اثر حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی کاظمی نسب طی سخنانی بیان کرد: فضای قرآنی کشور بیشتر به سمت قرائت و ترتیل بوده و کمتر از فهم قرآنی به ویژه تفسیر قرآن استفاده می‌شود.

وی اضافه کرد: هدف ما این بوده که به سمت برنامه‌های تفضیلی پیش برویم و امید داریم فضای قرآنی در مشهد روز به روز پر رنگ‌‌تر شود.

معاون قرآن و عترت اداره کل ارشاد اسلامی اظهار کرد: مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است و همچنین قطب قرآنی کشور بشمار می‌آید. باید از این ظرفیت‌های قرآنی نهایت بهره را ببریم.

کاظمی نسب گفت: یکی از بهترین نمایشگاه‌های خوب کشور نمایشگاه قرآن و عترت است که ما سعی کردیم که هرشب از چند کتب ارزشمند که پر از درس اخلاق است رونمایی کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: