• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-4384-5
  • خبرنگار : 15278
  • منبع خبر : ----

دبیرکل فدراسیون حمل و نقل و لجستیک ایران:

حمل‌ونقل و ترانزیت بسیار آسیب پذیر است

دبیرکل فدراسیون حمل و نقل و لجستیک ایران با اشاره به اینکه حمل‌ونقل و ترانزیت بسیار آسیب پذیر است، گفت: ممکن است برای شرکت‌های حمل‌ونقل و ترانزیت اتفاق ناخواسته‌ای رخ دهد که در نتیجه باعث کاهش رتبه شرکت و محدودیت‌های فعالیتی برای این شرکت‌ها حاصل گردد. 
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد عیقرلو در همایش بیمه‌های طرح تضمینی کانتینری با بیان اینکه طرح بیمه ترانزیت بر اساس قانون گمرک بر سه بخش تبادل ضمانت نامه پسرده بانکی و بیمه معتبر است، بیان کرد: بر اساس آیین نامه شورای عالی بیمه مرکزی تشکل‌ها مسئولیت عقد قرارداد با شرکت‌های بیمه خصوصی را دارند .


وی ادامه داد: این طرح از جهت استانداردهای بین المللی ویژگی‌های بسیار داشته که این شرکت بیمه خصوصی توانسته در گسترش این طرح کوشا باشد، از این جهت بر اساس طرح بیمه این شرکت خصوصی دو موضوع مهم باید در گمرک انجام شود که نخست رتبه بندی اقتصادی تشکل‌ها بوده، لذا بایستی تشکل‌ها شرکت‌های عضو خود را رتبه بندی کنند .
 
 دبیرکل فدراسیون حمل و نقل و لجستیک ایران افزود: مورد دوم که گمرک جمهوری اسلامی پذیرفته طرح aeo که مورد تایید گمرک جهانی بوده است که با استفاده از طرح بیمه این شرکت خصوصی می‌توان رتبه بندی را انجام داد.
 
عیقرلو با بیان اینکه فدراسیون حمل و نقل لجستیک از تشکل‌های اقتصادی تشکیل شده است، بیان کرد: از این جهت توانسته با جلب رضایت و حمایت انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی خراسان و کشتیرانی، ظرفیت بالایی در ترانزیت ایجاد کند. 
 
 
 وی در خصوص کالاهای مرجوعی عنوان کرد: ما از این شرکت بیمه خصوصی انتظارات دیگری داشتیم که بایستی نقش بیمه در حمل‌ونقل پررنگ‌تر باشد، به طوری که فقط به بیمه ترانزیت اکتفا نکند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: