• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-7314-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

هواشناسی برای 2 روز آینده پیش‌بینی کرد؛

گرما در خراسان رضوی/ گردوغبارها ماندگارند

هواشناسی خراسان رضوی برای روزهای آینده در سطح استان ضمن ماندگاری گردوغبار، افزایش شدید دما با احتمال بارش رگبار باران و رعدوبرق ‌ در نواحی شمالی پیش‌بینی کرده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، بنابر اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره نشان‌دهنده ماندگاری گردوغبار در سطح استان است. ضمن اینکه با توجه به خروجی مدل‌های هواشناسی، طی ساعات بعدازظهر امروز بر میزان ابرناکی آسمان افزوده شده و رگبار پراکنده باران و رعدوبرق به ویژه در مناطق کوهستانی شمال غرب دور از انتظار نخواهد بود. همچنین از فردا عصر و شب با توجه به افزایش شدت ناپایداری‌های جوی، علاوه بر وزش باد نسبتاً شدید، رگبار پراکنده باران و رعدوبرق و مناطق مستعد احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود. این شرایط همراه با افزایش شدت باد کماکان تا یکشنبه ادامه خواهد داشت.

بر این اساس آسمان نواحی شمالی استان در صبح جمعه صاف تا قسمتی ابری پاره‌ای نقاط غبارآلود به تدریج افزایش ابر با احتمال رگبار پراکنده باران مناطقی وزش باد نسبتاً شدیدو در عصر کمی تا نیمه‌ابری پاره‌ای نقاط غبارآلود، وزش باد شدید لحظه‌ای و رگبار پراکنده باران و رعدوبرق پیش بینی‌می‌شود. آسمان رای نواحی مرکزی استان در صبح این روز صاف تا قسمتی ابری و غبارآلود به تدریج افزایش ابر با احتمال رگبار پراکنده باران، وزش باد نسبتاً شدید و در عصر کمی تا نیمه ابری پاره‌ای نقاط غبارآلود، وزش باد نسبتاً شدید بتدریج افزایش ابر و رگبار پراکنده باران و رعدوبرق خواهد بود. همچنین آسمان نواحی جنوبی استان در صبح جمعه صاف تا قسمتی ابری و غبارآلود به تدریج افزایش شدت باد و افزایش ابر و در عصر کمی تا نیمه ابری و غبارآلود، وزش باد شدید همراه با افزایش ابر و احتمال رگبار خفیف باران پیش‌بینی می‌شود.

هوای مشهد نیز در صبح روز جمعه صاف تا کمی ابری و غبارآلود به تدریج افزایش شدت باد و افزایش ابر و در بعدازظهر  قسمتی تا نیمه‌ابری و غبارآلود به تدریج افزایش ابر، وزش باد نسبتآً شدید و رگبار پراکنده باران و رعدوبرق و حداقل و حداکثر دمای 19 و 37 درجه سیلیسیوس خواهد بود.

در روز شنبه، آسمان نواحی شمالی استان در صبح قسمتی تا نیمه‌ابری با احتمال افزایش ابر و رگبار باران و رعدوبرق، پاره‌ای نقاط وزش باد شدید مناطق شرقی گردوخاک و در عصر قسمتی ابری تا ابری و رگبار باران و رعدوبرق مناطق مستعد احتمال تگرگ، پاره‌ای نقاط وزش باد شدید و گردوخاک؛ نواحی مرکزی در صبح این روز کمی تا نیمه ابری مناطقی غبار آلود، احتمال رگبار پراکنده باران و رعدوبرق، وزش باد نسبتآً شدید و در بعدازظهر قسمتی ابری تا ابری با وزش باد شدید مناطق شرقی گردوخاک بتدریج رگبار باران و رعدوبرق مناطق مستعد احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود. آسمان نواحی جنوبی استان در صبح شنبه کمی تا نیمه‌ابری همراه با وزش باد نسبتاً شدید و گردوخاک و در عصر قسمتی تا نیمه‌ابری، مناطقی وزش باد شدید و گردوخاک به تدریج افزایش ابر و رگبار پراکنده باران و رعدوبرق خواهد بود.

هوای مشهد در صبح روز شنبه نیز کمی تا نیمه‌ابری به تدریج وزش باد نسبتاً شدید و گردوخاک احتمال رگبار پراکنده باران و رعدوبرق و در بعدازظهر قسمتی ابری تا ابری گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک بتدریج رگبار باران و رعدوبرق و حداقل و حداکثر دمای 22 و 34 درجه سیلیسیوس پیش‌بینی می‌شود.

در شبانه روز گذشته نیز فریمان با کمینه دمای 11 درجه سیلیسیوس خنک‌ترین و سرخس با بیشینه دمای 33 درجه سیلیسیوس گرم‌ترین شهرهای استان بوده‌اند و حداکثر میزان وزش باد با سرعت 54 کیلومتر بر ساعت از ایستگاه شهرستان‌های تایباد و باخرز گزارش شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: