• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-2885-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

یک عضو فراکسیون امید مطرح کرد؛

ضرورت تبدیل تفکر نظامی به تفکر اقتصادی و سیاسی در کشور

یک عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی تغییر حلقه تفکر اول کشور را از نظامی به حلقه تفکر اقتصادی و سیاسی ضروری دانست.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، بهروز بنیادی در گردهمایی اصلاح طلبان که با همت مجمع جوانان اصلاح طلبان کاشمر برگزار شد، به دیدار فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با وزیر امور خارجه در چند روز گذشته اشاره کرد و افزود: در این دیدار اعلام کردم که باید حلقه تفکر اول کشور را از یک حلقه تفکر نظامی به حلقه تفکر اقتصادی و سیاسی تبدیل کرد.

وی با بیان اینکه باید به ایرانیان خارج از کشور اجازه ورود به ایران را داد، بیان کرد: بسیاری از سرمایه های خوب خارج از کشور در اختیار ایرانیان قرار دارد.

عضو فراکسیون امید با اشاره به اینکه بخش زیادی از ایرانیان خارج از کشور فقط تمایل دارند به دیدن خانواده خود بیایند و هیچ موضوع سیاسی و امنیتی ندارند، گفت: دشمن به خوبی می‌داند که امروز نمی‌تواند ایران را در مباحث نظامی شکست دهد.

وی با اعلام اینکه قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان یک قدرت پذیرفته شده‌ای است، بیان کرد: فضای دیپلماسی امروز جهان بسیار سخت شده و در این راستا تلاش هایی دارد صورت می‌گیرد.

بنیادی در ادامه با بیان اینکه بخشی از بودجه کشور از مالیات و نفت تامین می‌شود، افزود: در وضعیت فعلی و مشکلات اقتصادی تا اندازه‌ای می‌شود از مردم مالیات طلب کرد و از سویی اگر نفت دچار آسیب شود موضوعات توسعه ای کشور دچار مشکل می‌شود.

بنیادی با بیان اینکه باید مراقب باشیم بسیاری از مسائلی که امروزه در خصوص اختلافات، اعتراضات و مشکلات دیگر در سطح کشور اتفاق می‌افتد طراحی بزرگی است که از خارج از کشور صورت گرفته و بسیاری ناخودآگاه وارد این مسئله می‌شوند، افزود: گاهی مواقع حتی حاکمیت هم ممکن است در تله های دشمنان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه امروز مثلثی در جهان داریم که شامل آمریکا، روسیه و اسرائیل می شود، گفت: این کشورها طراحی را انجام داده اند که خاورمیانه در وضعیت خوبی نباشد.

بنیادی با اعلام اینکه در این میان کشور ایران هم در معرض آسیب قرار گرفته است، اظهار کرد: خروج آمریکا از برجام موجب شد که امروز از این توافق فقط یک جسم نحیف و ذلیل باقی بماند.

وی با بیان اینکه همه می دانستیم اگر آمریکا از برجام خارج شود کشورهای اروپایی قادر نخواهند بود در بخش های مختلف به خصوص اقتصادی به ما تضمین دهند، گفت: اقتصاد در کشورهای اروپایی لیبرالی و خصوصی است به همین خاطر نمی‌شود این شرکت‌ها را وادار به کاری کرد.

این عضو فراکسیون امید با اشاره به اینکه اگر اروپایی‌ها از برجام حمایت می‌کنند چون از مخاطرات امنیتی آن هراس دارند، اظهار کرد: هر جنگی که در منطقه رخ دهد مهاجران آنها به اروپا می‌روند و امنیت این کشورها را تحت تاثیر قرار می دهند.

وی با اعلام اینکه دفاتر اصلی بسیاری از کشورهای اروپایی در آمریکا قرار دارد، عنوان کرد: تنها 40  روز دیگر اروپایی‌ها فرصت دارند که در مسئله برجام اقدامات لازم را انجام دهند.

بنیادی با بیان اینکه از سویی  اگر ایران از برجام خارج شود بهانه به دست دشمن می دهد تا فشارها را بیشتر کنند، افزود: در کنار این مسائل اروپا تلاش می‌کند برخی از نکات مدنظر آمریکا را به کشور ما تحمیل کند که مباحث زندانیان دوتابعیتی، موشکی و حقوق بشر از آن جمله است.

وی با اشاره اینکه امیدواریم مجموعه حاکمیت کشور آنچه را که به نفع کشور است تصمیم گیری کند، ادامه داد: کشور ایران اکنون 15 همسایه دارد که هیچ کدام دوست ما نیستند.

عضو فراکسیون امید با اعلام اینکه هرچند در کشور عراق زحمات بسیاری کشیدیم اما با اولین آثار خروج آمریکا از برجام اعلام می‌کنند اگر ایران نتواند بازار را اشباع کند حاضر است نفت مورد نیاز را تامین کند، گفت: از سویی روسیه نیز به دنبال جنگی است تا نتوانیم نفت را صادر کنیم.

وی با تاکید براینکه همه کشورها به دنبال منافع ملی اقتصادی خودشان هستند، عنوان کرد: باید از این فضاها استفاده‌های بهتری کرد.

بنیادی در ادامه با اشاره به اینکه در دو ساله اخیر جامعه به سمت مطالبه گری و پرسش گری پیش رفته است، اظهار کرد: مردم به مرور دارند با حقوق خود آشنا می شوند.

وی با اعلام اینکه هرچند سوال کردن کار خوبی است اما ابتدا باید دید فردی که مورد سوال واقع می شود چگونه به سوالات پاسخ می دهد، بیان کرد: چون تاکنون فرهنگ پرسشگری در جامعه نبوده کار بسیار سختی است .

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وجود فضای مجازی این امر نهادینه شده است، افزود: به رغم همه آسیب هایی که فضای مجازی دارد اما به یک مسیر درستی هدایت شده است.

وی با اشاره به اینکه مردم به خوبی مطالب درست را از موضوعات دروغ و تهمت ها تشخیص می دهند، اظهار کرد: امروزه برملا شدن فسادها، زد و بندها، مسائل پشت پرده، رانت ها و... را فقط از طریق فضای مجازی می توان به اطلاع مردم رساند.

بنیادی با تاکید براینکه قبل از ارائه هرگونه مطلب در فضای مجازی باید تحقیق کرد نه اینکه با بیان مطالب دروغ، تهمت و افترا به جامعه انرژی منفی داد، بیان کرد: امروزه عده‌ای در تلاش برای آسیب زدن به مدیران خدوم جامعه هستند.

وی با بیان اینکه این افراد در حقیقت با این اقدامات به خودشان آسیب می زنند، افزود: با تلاش هایی که وزیر ارتباطات داشته اند اقدامات خوبی در دست اقدام است.

عضو فراکسیون امید در ادامه یکی از پاشنه های آشیل حاکمیت را حاکمیت دوگانه اعلام کرد و افزود: متاسفانه امروزه بسیاری از تریبون به دستان در تلاش برای ناکارآمد جلوه دادن تیم دیپلماسی دولت هستند.

وی با اشاره به اینکه باید انتقاد باشد، انتقاد را جزء فرهنگ اصیل اصلاح طلبی دانست و اظهار کرد: متاسفانه امروز در سطح جامعه به رغم اینکه از همبستگی و انسجام صحبت می‌کنیم اما در عمل برخی کارهای دیگری انجام می‌دهند.

بنیادی با بیان اینکه تا وقتی حاکمیت دوگانه در کشور وجود داشته باشد در مسیر خود دچار مشکل می شویم، به آنچه در خصوص انتخابات هیئت رئیسه مجلس اتفاق افتاد اشاره کرد و گفت: در خصوص انتخابات هیئت رئیسه مجلس حرکت بسیار خوبی توسط فراکسیون امید طراحی شد.

وی با اعلام اینکه در این خصوص گروه‌های مختلفی تشکیل شد، بیان کرد: در دور اول رأی گیری دکتر عارف با 114 رأی صاحب بیشترین رأی گردید و سپس آقای لاریجانی با 101 رای و حاجی بابایی با 54 رأی به عنوان نفرات بعد انتخاب شدند.

عضو فراکسیون امید با اشاره به اینکه هرچند در مرحله دوم رأی گیری آقای حاجی بابایی به دکتر عارف قول مردانه داده بود که تا پایان خواهد ماند اما به خاطر مباحث و منافع سیاسی به نفع آقای لاریجانی کناره گیری کرد، گفت: در سیاست راستی وجود ندارد و همه آن دروغ است.

وی با بیان اینکه به رغم حرکت غیر اخلاقی حاجی بابایی در دور دوم بازهم تعداد آراء دکتر عارف افزایش داشت، اظهار کرد: هرچند فراکسیون مستقلین و ولایی برای رأی نیاوردن آقای مطهری تلاش بسیاری کردند اما خوشبختانه آقای پزشکیان و مطهری به عنوان نائب رئیس مجلس رأی آوردند.

بنیادی با اعلام اینکه برنده واقعی این دوره از انتخابات هیئت رئیسه مجلس فراکسیون امید بود، بیان کرد: در دو سال آینده باید تلاش بسیاری کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: