• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-3585-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

دبیرکل کانون دانشگاهیان خراسان رضوی:

هدف ما ایجاد پل میان جامعه هدف و کانو‌ن‌های قدرت سیاسی و فرهنگی استان است

دبیرکل کانون دانشگاهیان خراسان رضوی گفت: یکی از اصول‌ترین کارهایی که کانون دانشگاهیان به عنوان یک نهاد مدنی دنبال خواهد کرد ایجاد پل ارتباطی بین جامعه هدف و کانون‌های قدرت سیاسی و فرهنگی استان است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدصادق جوادی حصار شب گذشته در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار کرد: در ادامه اتفاق مبارک هفته گذشته یعنی برگزاری مجمع عمومی کانون دانشگاهیان خراسان که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد گردهم آمده‌ایم تا در خصوص فعالیت‌های کانون صحبت کنیم.

وی ادامه داد: امروز بر اساس قوانین کانون دانشگاهیان باید در اولین جلسه شورای مرکزی چند دستور را لحاظ می‌کردیم و به آن می‌پرداختیم‌‌، یکی از این دستورات تعیین دبیرکل، قائم مقام و معرفی و تعیین سخنگو توسط شورای مرکزی بود.

جوادی حصار افزود: جلسات شورای مرکزی نیز هر دو هفته یکبار مقرر شد که برگزار شود و بنده با رای شورای مرکزی به عنوان دبیرکل، مریم سادات طیران به عنوان قائم مقام و مهندس سید مهدی موسوی به عنوان سخنگو انتخاب شدند. این افراد اعضا سه گانه این هیات را تشکیل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: اعضا شورای مرکزی کانون دانشگاهیان نیز شامل محمد صادق جوادی حصار، محمدحسین پاپلی یزدی، مریم سادات طیرانی، حجت السلام والمسلمین علی شفیعی، الیاس علی پور، سید مهدی موسوی، سید جواد حسینی، امیر الهامی، علیرضا سپاهی لایین، علی اکبر ترابیان،  امیرحسین نوربخش، مجید گنودی، علی نعمتی، علی اکبر رضادوست، سعید ریخته گر، حسن نصیری جامی، محمود قراول، سید جواد نبوی، غلامرضا بهرام پور، حسن غلام پور و ناهید یوسف زاده قوچانی می‌شود.

دبیرکل کانون دانشگاهیان خراسان رضوی با بیان اینکه کانون دانشگاهیان خراسان در سه عرصه دانشجویی، فارغ‌التحصیلی و اعضا هیات علمی فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: یعنی به عبارتی اساتید دانشگاه، دانشجویان دانشگاه و فارغ‌التحصیلان دانشگاه می‌توانند در کانون فعالیت داشته باشند.

جوادی حصار بیان کرد: این دانشگاه هم که از آن نام برده می‌شود صرفا دولتی نبوده و شامل همه دانشگاه‌های استان می‌شود و می‌توانند در این سه عرصه نام برده شده فعالیت کنند.

وی تاکید کرد: تنوعی هم که در گزینش شورای مرکزی به عنوان کاندیدا مدنظر بوده به همین منظور بوده که در این عرصه‌ها فعالیت موثری داشته باشیم. 

دبیرکل کانون دانشگاهیان خراسان رضوی اضافه کرد: ویژگی‌های این مجموعه که در اساس‌نامه آماده این است که دارای یک مختصات عمومی بوده است. شرایط عضویت نیز در اساس‌نامه به آن پرداخته شده است.

جوادی حصار با بیان اینکه در گستره‌ی فعالیت ما فعلا خراسان قرار دارد و کانون دانشگاهیان در سال ۷۲ مجوز فعالیت در خراسان بزرگ را گرفته است، گفت: در حال حاضر باتوجه به تقسیمات کشوری باید یک استان را پوشش دهیم درحال حاضر مرکزیت استان خراسان رضوی قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد با تمامی اعضای کانون گستره خود را گسترش دهیم. یکی از اصول‌ترین کارهایی که کانون دانشگاهیان به عنوان یک نهاد مدنی دنبال خواهد کرد ایجاد پل ارتباطی بین جامعه هدف و کانون‌های قدرت سیاسی و فرهنگی استان است.

دبیرکل کانون دانشگاهیان خراسان رضوی ادامه داد: همچنین تلاش خواهیم کرد حامی و مدافع حقوق سیاسی، اجتماعی و شهروندی جامعه هدف خود باشیم و مهم ترین ابزاری که برای تحقق آرمان‌های حزبی خود دنبال می‌کنیم قانون، تقید به عرفیات و اخلاقیات متعارف اجتماعی و سیاسی است.

جوادی حصار با بیان اینکه تلاش خواهیم کرد از قالب تشکل برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنیم، عنوان کرد: شناسایی، تجمیع، تقویت و جهت دهی پتانسیل‌های علمی، سیاسی، فرهنگی و دانشجویی برای رسیدن به آرمان‌های حزب تعریف شده جز برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان مدت و بلند مدت قانون خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تلاش می‌کنیم با توجه به تنوع احزاب سیاسی در کشور ما در کانون دانشگاهیان بیشتر رویکرد فرهنگی و اجتماعی داشته باشیم تا جلوه قالب سیاسی.

دبیرکل کانون دانشگاهیان خراسان رضوی تصریح کرد: فعالیت کانون در عرصه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بوده و اعضا شورای کانون در گذشته بیشتر سیاست را در احزاب کلانی و ملی انجام می‌دادند و کانون شکلی از اتاق فکر را برای مجموعه داشته است.

جوادی حصار با اشاره به اینکه کانون در این سال‌ها همواره عضو شورای احزاب اصلاح‌طلب بوده، گفت: همچنین در مجموعه اصلاح‌طلبان یک نام آشناست و در وزارت کشور همواره عضو موثر خانه احزاب بوده است‌.

وی تاکید کرد: دو مورد از کنگره‌های مهم خانه احزاب کشور نماینده کانون و عضو هیات رییسه آن بوده و برگزار کننده انتخابات خانه احزاب در کشور بودیم. 

دبیرکل کانون دانشگاهیان خراسان بیان کرد: لذا آنچه که برای ما در شرایط نوین حائز اهمیت است این بوده که این ظرفیت را به نفع بخش‌هایی از جامعه دانشگاهی فعال کنیم که دارای پاره‌ای از دلواپسی‌ها در حوزه ورود به سیاست هستند و سعی می‌کنند رفتار آن‌ها سیاسی تلقی نشود.

جوادی حصار اضافه کرد: در جامعه سیاسی و اجتماعی تا نگاه و شیوه کنش‌گری سیاسیون و نحوه تعامل آن‌ها با ارکان قدرت سیاسی در بخش دولتی و غیر دولتی تغییر نکند تغییر فرم و تغییر شکل هیچ اتفاق خاصی را رقم نمی‌زند.

وی افزود: ما اگر بتوانیم در این عرصه نوعی از تغییر نگاه و رفتار را در مجموعه‌های هدف خود ایجاد کنیم می‌توانیم بگوییم که تحولی را ایجاد کردیم وگرنه هیچ اتفاق خاصی رقم نخوره است.

دبیرکل کانون دانشگاهیان خراسان رضوی تصریح کرد: در حال حاضر ۳۶۷ نفر رسماً عضو کانون هستند و حدود ۴۰۰ نفر آماده تکمیل مدارک هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: