• پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-6084-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد خبر داد

پایش مستمر و هدفمند بیماری تب برفکی دام در شهرستان مشهد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد از اجرای مراقبت و پایش مستمر و هدفمند بیماری تب برفکی دام در واحدهای پرورشی شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و  به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد دکتر محمود جوادی‌نژاد با بیان اینکه در حال حاضر مراقبت‌های خود را در حوزه بیماری تب برفکی دام در سطح مزارع و واحدهای پرورشی صنعتی و روستائی افزایش داده‌ایم اظهار کرد: از ابتدای سال جاری در راستای کنترل و پایش بیماری ویروسی و واگیردار تب برفکی دام، 102 مزرعه پرورشی را به صورت هدفمند مورد بررسی و مراقبت فعال قرار داده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه بیماری تب برفکی دام از بیماری‌های مسری و واگیردار دامی است، عنوان کرد: این بیماری در صورت رخداد موجب همه گیری شدید در گله شده و با افت چشمگیر تولید و تلفات دام‌های تازه متولد شده همراه است.

جوادی‌نژاد ادامه ادامه: کارشناسان واحد بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی این شبکه با مراجعه به  روستاها و مزارع پرورشی صنعتی و همچنین بازارهای دام شهرستان، تعداد 64 هزار و 935 پایش و مراقبت را در جمعیت دامی سبک و سنگین شهرستان انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه بهترین و مهمترین اصل در کنترل تب برفکی رعایت اصول قرنطینه‌ای است، خاطرنشان کرد: عدم خرید دام‌های فاقد هویت از بازارهای دام، جلوگیری از جابجایی دام از مناطق آلوده به سایر مناطق و جلوگیری از ورود افراد متفرقه  قبل از ضدعفونی و پاکسازی لوازم و تجهیزات فردی به همراه انجام واکسیناسیون بر علیه بیماری تب برفکی از عوامل تاثیرگذار در  کنترل این بیماری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: