• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-5085-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

/حمایت از فلسطین؛ آبرو برای ایران/

کریمی‌قدوسی: با منطق و حضور در صحنه می‌توان بزرگ‌ترین دیکتاتورها را به زمین زد

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: این شیوه مبارزه و جهاد جدیدی در کل عالم است که با دست خالی و با منطق، ایمان، اخلاص، شعار و حضور در صحنه می‌توان بزرگ‌ترین دیکتاتورها، ارتش‌ها و نظام‌های سلطه را به زمین زد. 

جواد کریمی‌قدوسی در گفت‌وگو با ایسنا-‌منطقه خراسان، اظهار کرد: این چهلمین راهپیمایی روز قدس در انقلاب اسلامی و از این لحاظ بسیار حایز اهمیت است زیرا ملت ایران در 40 جمعه در 40 سال در انقلاب اسلامی بزرگ‌ترین آرمان انقلاب که همان آرمان دین مبین اسلام و مکتب قرآن است را روی دست گرفتند. 

وی افزود: ملت ایران برای تحقق این آرمان 40 جمعه در 40 سال به میدان آمدند تا پیام مظلومیت قبله اول مسلمین جهان به ویژه فلسطینی‌ها را در عالم منتشر کنند. این اتفاق با زبان روزه و در هوای گرم و سرد افتاد. قطعا هرحرکتی توسط بنده و انسانی در این دنیا نزد خداوند نادیده گرفته نمی‌شود و تمام اعمال، گفتار، قدم‌ها، کلام‌ها و شعارها ذخیره شده و در مرحله و نقطه عطفی خداوند اجر مجاهدت ملت ایران در روزهای قدس انقلاب اسلامی را به آن‌ها عطا خواهد کرد و اجر آن‌ها این است که شاهد باشند خودشان در قدس نماز خواهند گذاشت و این اتفاق قطعا به وقوع خواهد پیوست و وقوع آن نسبت به 40 سال قبل بسیار نزدیک شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: این شیوه مبارزه و جهاد جدیدی در کل عالم است که با دست خالی و با منطق، ایمان، اخلاص، شعار و حضور در صحنه می‌توان بزرگ‌ترین دیکتاتورها، ارتش‌ها و نظام‌های سلطه را به زمین زد. این روشی استثنایی است که امام آن را احیا و ابداع فرموده و مردم ایران نیز آن را اجرا کردند. 

کریمی قدوسی اضافه کرد: ما همه بار دیگر با ایمانی افزون‌تر در روز قدس شرکت کردیم و این آرمان بزرگ را دوباره روی دست گرفته و آن را در سراسر جهان برای محکومیت آمریکا به خصوص اقدام ننگین آن در انتقال سفارت خود به شهر مقدس و آسمانی قدس که محل خیزش انبیا در طول تاریخ بشر بوده، اعلام کردیم. ثمرات این مجاهدت را آمریکایی‌ها در حال حاضر در فلسطین می‌بینند که این سبب قوت قلب فلسطینی‌ها خواهد شد و امید آن‌ها را به بازگشت به سرزمین‌هایشان صد چندان خواهد نمود.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهم‌ترین وظیفه مردم و کشورهای اسلامی در برابر جنایات اسرائیل در فلسطین این است که توان اعتراض، تظاهرات و تجمع دارند، عنوان کرد: عموم مردم بیش از این امکاناتی ندارند. اگرکمک‌های مالی داشتند و اگر فردی قدرت قلم و بیان دارد و نیز هر کس به هر میزانی که توان دارد، به صورت فردی، خانوادگی، قومی و قبیله‌ای، باید آن را در جهت آرمان‌های فلسطین به کار بگیرد.

وی ادامه داد: دولت‌ها نیز وظایفی دارند که باید درکنار مردم آن را انجام دهند. آن‌ها می‌توانند تجمعات بزرگ منطقه‌ای و بین‌الملی، کنفرانس‌ها و مواضع شفاف در سازمان‌های بین‌المللی را به عمل بیاورند. دولت‌ها می‌توانند به صورت عملی کمک‌های برجسته‌ای به فلسطینی‌ها کنند. نباید آنچه را که دارند دریغ کنند زیرا جهان اسلام یک امت واحد و یک نظام الهی به هم پیوسته است.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: سرنوشت یک ملت در این منطقه روی ملت دیگر اثر می‌گذارد. کمااینکه سرنوشت مردم عراق در دوران صدام بر ملت ایران اثر گذاشت و امروز اثرگذاری ملت ایران بر عراق در زندگی آن مردم کاملا قابل مشاهده است. تاثیر ایران در سوریه نیز همین‌گونه است. سوریه در دوران دفاع مقدس در اختیار ما موشک قرار می‌داد که در سرنوشت جنگ تاثیر داشت. 

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دشمن تلاش می‌کند که هر کشور و ملتی را از ملت همسایه، هم‌فرهنگ و هم‌تمدن خود جدا کند و کشورها را جدا و تجزیه‌شده می‌خواهد تا بتواند سلطه شوم و مولود نامشروع خود اسرائیل را در منطقه حفظ کند، بنابراین ملت‌ها نیز باید نقشه دشمن را بشناسد و توان خود را با هم سازماندهی کنند، به خصوص ایران، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، یمن و کشورهایی که امروز تقریبا آزاد شدند و ملت‌هایی که توان خود را روی دست گرفتند، امید بسیار بزرگی برای فردای نزدیک هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: