• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-7090-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

اجرای 40 رویکرد متفاوت طی 4 سال توسط مدیریت شهری کاشمر

شهردار کاشمر با بیان اینکه هر مجموعه و تشکیلاتی باید به دنبال اهداف متعالی باشد که منجر به انجام وظایف و افزایش اعتماد عمومی شود، بیان کرد: معتقدیم هیچ مجموعه‌ای عاری از نقد نیست و همه ما باید به دنبال این باشیم که روز به روز به تکامل خود و مجموعه مان برسیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، جعفر سلیمانی روز گذشته در بازدید جمعی از شهروندان از پروژه‌های در دست اقدام شهرداری با اشاره به اینکه در این راستا 40 رویکرد متفاوت را در 4 سال گذشته دنبال کرده‌ایم، افزود: به رغم اینکه شهرداری‌های تمام کشور با مشکلات مالی بسیاری مواجه است و افزایش بودجه نداشته‌اند اما توانستیم بودجه کاشمر را 300درصد رشد دهیم.

وی با بیان اینکه شاخص پویایی یک شهر و تحول و تحرک عمرانی شهر و شهرداری را سرانه عمرانی تعیین می‌کنند، عنوان کرد: به رغم اینکه در سال 92 سرانه درآمدی هر شهروند مشهدی سه میلیون تومان بود اما بعد از 4 سال امسال بودجه شورای شهر مشهد با 20 درصد کاهش به دو میلیون و 500 هزار تومان به ازاء هر نفر رسید.

شهردار کاشمر گفت: در زمانی که مسئولیت شهرداری کاشمر را پذیرفتم سرانه درآمدی شهرداری به ازاء هر نفر 130 هزار تومان بود که اکنون با رسیدن به 450 هزار تومان در سال جاری حدود 3.5 تا 4 برابر رشد بودجه داشته است.

وی بیان کرد: هرچند بسیاری افراد طی روزهای اخیر قضاوت‌های غیرمنصفانه کردند که تعرفه‌ها را افزایش داده‌ایم و فشار بر مردم وارد کرده‌ایم اما در پرداختی‌های مردم کاشمر در طول دوره 4 ساله ای که من بودم نسبت به گذشته تغییر خاصی نداشته است.

سلیمانی افزود: هرچند در زمان شهردار قبلی کاشمر تعرفه های شهرداری از جمله ارزش معاملاتی ساختمان متری 80 هزار تومان بوده اما اکنون هم بعد از گذشت چهار سال به رغم رشد بودجه تعرفه ارزش معاملاتی ساختمان همان 80 هزار تومان است.

وی با بیان اینکه تفاوت بینش‌ها موجب شده جامعه به سمت توسعه امیدوار شوند، به 40 محور انجام شده اشاره کرد و گفت: در زمانی که پروژه‌های دولتی امکان شروع مجدد نداشت اما ساخت بزرگترین فرهنگسرای استان را در کاشمر بعد از مشهد در سطح شهرستان‌های استان با مساحت 15 هزار متر مربع آغاز کردیم.

شهردار کاشمر با اشاره به اینکه بسیار امیدوار هستیم تا سال 1400 بنایی که 25 برابر سینمای این شهر مساحت دارد و دارای کتابخانه عمومی، کلاس‌های آموزشی و سالن 2000 نفره است را تقدیم جامعه کنیم، بیان کرد: در بودجه امسال شهرداری مصوب شده که سفت کاری بنا را به اتمام برسانیم.

احداث ده باب سالن ورزشی در اقصی نقاط شهر

وی همچنین از دستور کار قرار گرفتن احداث ده باب سالن ورزشی در نقاط مختلف شهر خبر داد و گفت: به زودی دو سالن ورزشی در محله‌های مختلف کاشمر به بهره‌برداری می‌رسد.

سلیمانی با بیان اینکه شاید برخی بگویند شهرداری نباید به این مسائل ورود کند و متولی آن کس دیگری است، بیان کرد: در تمام قوانین شهرداری و وظایف شورا آمده با نهادهای مرتبط در موضوع فرهنگ، آموزش و ورزش همکاری داشته باشیم.

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر بانوان این شهر در زیرزمین‌های نامناسب و کوچک با جمعیت 20 تا 30 نفر به ورزش می‌پردازند.

شهردار کاشمر در ادامه به وضعیت ساختمان 90 ساله شهرداری این شهر اشاره کرد و گفت: در کنار فرهنگسرای شهر کاشمر که 12 هزار متر بنا دارد 3000 متر ساختمان برای شهرداری و یک سالن آمفی تئاتر 200 نفره ویژه خود شهرداری، بانک و مسجد طراحی شده است.

وی در ادامه به وضعیت نامناسب ساختمان آتش نشانی اشاره کرد و افزود: وضعیت به گونه‌ای بود که بایک زلزله ماشین آلات زیر آوار و سقف‌های ضربی بدون استحکام با دیوار چینی‌های آجری که هیچ گونه استحکام سازه‌ای نداشت می‌ماند.

سلیمانی با بیان اینکه اکنون در حد هشت دستگاه داریم، اظهار کرد: در راستای رفع مشکلات موجود بنایی در حد هزار متر مربع در دو طبقه برای آشیانه ماشین آلات و سالن ورزشی در حال احداث است.

وی همچنین از توسعه کشتارگاه کاشمر خبر داد و افزود: در این کشتارگاه توسعه خوبی داشته‌ایم به طوریکه به اندازه خود ساختمان موجود بنا احداث کرده‌ایم و پیش سرد با 500 میلیون تومان اعتبار در مساحت 300 متر ساخته شده است.

شهردار کاشمر در ادامه با بیان اینکه در بهشت بقیع 600 متر مربع بنا تا دو ماه دیگر با امکانات مناسب به بهره برداری می‌رسد، به انتقادهایی که در خصوص ورود شهرداری به دوبانده کردن محور کاشمر به شادمهر و کاشمر به کوهسرخ می‌شود اشاره کرد و گفت: شهرداری تنها به فکر توسعه جمعی و شهرستانی است.

وی با اشاره به اینکه با قیر رایگانی که در این خصوص داده‌اند توانسته‌ایم حدود 150 میلیارد تومان زیرساخت را برای این شهر تعریف کنیم، بیان کرد: اجرای پروژه‌هایی از جمله کمربندی شمالی به طول 13 کیلومتر، کمربندی جنوبی به طول 12 کیلومتر، ورودی از سمت شادمهر به طول 10 کیلومتر، خروجی به ریوش به طول سه کیلومتر موجب شده که بیشترین جذب قیر را در سطح استان داشته باشیم.

سلیمانی با بیان اینکه در گذشته بسیار تلاش می‌کردند پول یک تانکر قیر را فراهم کرده و خیابانی را آسفالت کنند، افزود: به رغم اینکه برای آسفالت چند خیابان بنرهای بسیاری در سطح شهر نسب می‌کردند اما اکنون افق دو میلیون متر مربع آسفالت، بهسازی و اصلاح معابر شهری را در دستور کار قرار دادیم.

وی گفت: تاکنون 50 درصد از این افت انجام شده و 50 درصد دیگر در دو سال آینده انجام می‌شود.

برخی شهرداری را ناجوانمردانه تخریب می کنند

وی در ادامه با بیان اینکه هرچند طی ماه‌های اخیر سیستم شهرداری بسیار مورد تخریب ناجوانمردانه قرار گرفته و حرف‌های نامربوطی زده‌اند اما رضایت‌مندی نسبی را جلب کرده‌ایم، گفت: تمام تلاش ما داشتن شهری آباد است.

شهردار کاشمر بلوار سیدمرتضی را از دیگر رویکردهای شهرداری دانست و افزود: به رغم اینکه در گذشته از 17 هزار درخت 35 ساله جنگل سید مرتضی 8000 آن خشک شده بود اما از چهار سال قبل که تحویل گرفته ایم یک مورد خشکیدیگی به دلیل بی آبی نداشته‌ایم.

وی همچنین با اشاره به اینکه اکنون در چهار نقطه بافت فرسوده مشغول به کار هستیم، اظهار کرد: با کمک‌های دولت در سکونتگاه‌های غیررسمی تغییرات محسوسی را شاهد خواهیم بود.

سلیمانی در ادامه از کمک 500 میلیون تومانی در حوزه ورزش، افزایش سرانه نیم درصدی کتابخانه از یک میلیون به 5 میلیون تومان در ماه، تعریف 300 میلیارد تومان پروژه در طرح زیارتگاه شهید مدرس خبر داد.

وی با بیان اینکه در پروژه مسکن مهر توانستیم دولت را برای زیرساخت ها 21 میلیارد  تومان محکوم کنیم، بیان کرد: حق 25 هزار ساکن مسکن مهر داشتن پارک و فضای سبز است.

شهردار کاشمر با اشاره به اینکه هرچند در حوزه اراضی معوض 200 قطعه زمین از مسکن و شهرسازی طبکار بودیم اما نمی‌داد، گفت: با جلوگیری از صدور تمامی پایان کارها و تعاملات آنها توانستیم تاکنون 100 قطعه از اراضی به ارزش 20 میلیارد  تومان به داخل شهر بیاوریم و به زودی سند 44 قطعه صادر می‌شود.

احداث 16 پارک محله

وی با بیان اینکه در طرح‌های محله محور از اقصی نقاط شهر زمین‌هایی را شناسایی و خریداری کرده‌ایم، عنوان کرد: در این راستا 16 پارک محله را در دست احداث داریم که امسال باید به سرانجام برسد.

سلیمانی همچنین به پروژه‌های در دست اقدام جمع‌آوری آب‌های سطحی اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه 52 هزار بانوی کاشمری از داشتن فضای اختصاصی محروم بودند امسال پارک بانون به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در ادامه با بیان اینکه هرچند در ابتدای آغاز به کار من مطالبات از دولت 7 میلیار  تومان بوده اما اکنون این رغم به 71 میلیار  تومان رسیده و در سامانه وزارت اقتصاد و دارایی ثبت و مقرر شده پرداخت شود، عنوان کرد: متاسفانه شخصی در جامعه مدام فریاد می زند که شهرداری می خواهد از طریق کمیسیون ماده 100 بالغ بر 15 میلیارد تومان از مردم پول بگیرند در صورتیکه اگر به قانون شهرداری نگاه کنند در تنها بخشی که شهردار و شهرداری کاره ای نیستند همین کمیسیون ماده 100 است.

شهردار کاشمر همچنین از در دستور کار قرار گرفتن پیاده روسازی و اصلاح هندسی معابر خبر داد و گفت: تاکنون در این راستا 2 میلیارد تومان کار مطالعاتی انجام شده و پروژه هایی که تعریف شده همه شناسنامه دار و دارای ردیف دولتی هستند.

دوستان جریان مقابل نتوانسته‌اند مدرکی علیه ما ارائه دهند

وی عنوان کرد: بارها گفته‌ام اگر کسی از سیستم شهرداری نقد دارد بنشیند صحبت کنیم اما دوستان جریان مقابل با تمام مکاتباتی که به تمام مراجع نظارتی داشته‌اند نتوانسته اند مدرکی علیه ما ثابت کنند.

سلیمانی با بیان اینکه هرچند این سمت آسیب پذیرترین مقام است و هر اتفاقی بیفتد من متهم هستم و باید پاسخگو باشم، گفت: با این وجود بازهم به خودم می‌بالم که به مردم این منطقه خدمت می‌کنم.

وی گفت: به رغم اینکه سازمان‌های مرتبط استان، نظارتی و دیوان محاسبات به کاشمر آمده و برگ برگ اسناد 5 میلیارد تومانی کمک دولت را ورق زدند اما نه تنها حتی یک برگ تخلف پیدا نکرده‌اند بلکه تشکر هم کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: