• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-5985-5
  • خبرنگار : 15233
  • منبع خبر : ----

یک فعال سیاسی:

تورم و رکود همزمان، بدترین حالت اقتصادی است

عضو شورای استانی حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی گفت: انتظار بود بعد از گذشت یکسال تیم اقتصادی دولت مشکلات معیشتی مردم را حل کند.

نسرین یوسفی در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه خراسان، با اشاره به اینکه انتظار بود تیم اقتصادی دولت بیشتر بتواند در  فضای کشور حرکت کند تا مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم حل شود، اظهار کرد: با اتفاقاتی که در حوزه ارز رخ داد ما شاهد یک تورم  و رکود همزمان هستیم و شاید بتوان گفت این بدترین حالت اقتصادی است و این برای جامعه قابل تحمل نیست، زیرا ما قبلا هم تجربه رکود و تورم همزمان را داشتیم و فضای اقتصادی دچار مشکل شده و این نابه سامانی وقتی بیشتر می‌شود که حوزه سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی نیز  به تعویق می‌افتد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: ما از طرفی بحث حمایت از تولیدات ایرانی را داریم و از طرفی بحث سرمایه‌گذاری در ایران با توجه به نوساناتی که وجود دارد، با نگرانی همراه است و انجام سرمایه گذاری به جهت تغییرات از توجیه اقتصادی خارج می‌شود.

یوسفی ادامه داد:  تیم اقتصادی دولت در حوزه‌های اشتغال و رفع بیکاری و بحث رشد شاخص‌های اقتصادی و تحولاتی که در بخش اقتصادی مدنظر بود در یک سال گذشته نتوانست رخداد خاصی صورت دهد.

عضو شورای استانی حزب کارگزاران سازندگی در خراسان رضوی عنوان کرد: در جامعه عملا یک حرکت سینوسی مشاهده می‌شود بدین معنا که سرمایه گذار هیچ وقت امنیت خاطر ندارد و عدم امنیت خاطر خود باعث فرار سرمایه گذار می‌شود.

وی افزود: زمانی که نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که فردا در حوزه اقتصادی چه اتفاق رخ دهد باعث می‌شود که همه نظاره‌گر باشند و رکود رخ می‌دهد و افراد تنها اخبار و جریان‌های سیاسی را رصد می‌کنند و هیچ اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد و این بدترین حالت انفعال اقتصادی است  یعنی همه می‌دانند که باید  اتفاقی رخ دهد ولی هیچ یک وارد عمل نمی‌شوند و تنها نظاره‌گر هستند و این  خود بزرگترین مشکل برای عدم پویایی جامعه  است.

عضو شورای استانی حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی عنوان کرد: رئیس جمهور منتخب مردم است و قانون هم اختیارات انتخاب اعضای کابینه را به رئیس جمهور داده و اینکه تنها رئیس جمهور از وزرا و کابینه خود گلایه کند فایده‌ای ندارد، باید به حالت عمل تبدیل شود و اگر واقعا چنین مشکلی را خود آقای دکتر روحانی احساس می‌کنند، باید زودتر دست به عمل شود زیرا جامعه هر لحظه نمی‌تواند منتظر تصمیمات طولانی مدت شود و هر چه تصمیمات سریع‌تر گرفته شود قطعا به فضای اقتصادی جامعه کمک بیشتری می‌شود. 
 
وی با بیان اینکه برجام دستاوردهای بزرگی را برای ایران داشت،گفت: بنده زمانی با شرکت‌های مهم در دنیا  فعالیت می‌کردم تاثیر برجام را کاملا حس کردم و در فضای  قبل از برجام شرکت‌هایی که نمی‌توانستند با ایران همکاری کنند فردای روز برجام همین شرکت‌ها پیام دادند و اعلام کردند که ما می‌توانیم فعالیت خود را با ایران آغاز کنیم پس برجام بر فضای اقتصادی تاثیر داشته است.

 این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: خروج آمریکا از برجام تاثیر اندکی دارد، با توجه به اینکه  40 سال است که ایران با آمریکا هیچ تجارتی نداشته‌اند و تاثیر عمیقی بر تجارت وارد نمی‌شود، اگر دولت‌های اروپایی و کشورهای باقی مانده در برجام به حضور  خود ادامه دهند و به شرکت‌هایی که در این کشورها فعالیت می‌کنند این اطمینان داده شود که به همکاری با ایران ادامه دهند، در واقع فضا تغییری  چندانی نخواهد کرد، ولی این خود  مستلزم این است که تضمینی داده شود که کشورهای باقی مانده در برجام حضور دارند.  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: