• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-8987-5
  • خبرنگار : 15285
  • منبع خبر : ----

یک هنرمند مشهدی:

حضور مسئول فرهنگی در جمع هنرمندان لازم و ضروری است

یک هنرمند مشهدی گفت: حضور مسئول فرهنگی و درک هنرمندان از بحث‌های مهم مسئولیت فرهنگی است.

علی طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص عملکرد مدیرکل پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی و فضای فرهنگی استان، اظهار کرد: در بحث مسئولیت فرهنگی شرط  مهم در این قضیه اشراف فرد مسئول به هنرمندان، بودن درجمع آن‌ها، درک کردن هنرمندان و چیزهایی که نیازمند آن هستند و کمبودهایی که دارند، شرط بسیار مهمی است.

وی ادامه داد: کسی نمی‌تواند  وارد وادی هنر بشود اما هنرمند نباشد و هنرمندان را  درک نکند، اما صادقانه باید گفت آقای سرابی رفته‌اند اما جزء افرادی بودند که واقعا در بحث هنر دغدغه داشتند و در بسیاری از موارد کمک حال هنرمندان بودند و از ایشان راضی بودیم.

این هنرمند مشهدی در خصوص بحث حمایت از هنرمندان خاطر نشان‌کرد: این مسئله که عنوان شود حمایت خوب بوده است یا خیر، باید گفت نگارخانه‌ای که به مدیریت بنده است، از هیچ جایی حمایت نشد و من به تنهایی این نگارخانه را تاسیس کردم. با اینکه زاویه‌ها و بی اعتمادی‌هایی وجود داشت و سنگ اندازی‌ها از جهات متفاوت شد، اما حداقل ایشان  به نگارخانه سرمی‌‌زدند.

طالبی اضافه کرد: اگر در وادی هنر وارد شدیم، اولین  لازمه آن درک هنر است و این‌که متوجه باشیم برای چه کاری آمده‌ایم یا برای مدیریت است یا آن‌که هنر را ارتقا دهیم و از این جهت کسی که می‌خواهد وارد این جایگاه شود باید یک مدیر خوب باشد، اما به طور قطع باید بداند که هنرمندان چه چیزی می‌خواهند و به چه نیازهایی دارند و همچنین این‌که چه‌طور می‌توان از آن‌ها حمایت کرد.

وی اظهار کرد: مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی باید در محیط‌های متفاوت فرهنگی و در بین هنرمندان و مردم حضور داشته باشند که متوجه شوند با چه فردی مواجه هستند و آشنا شوند تا برای هنرمندان و کسانی‌ که اهل هنر هستند حس اعتماد نسبت به این ایشان ایجاد شود.

این هنرمند مشهدی گفت: در بحث هنر باید در هر شهری جایگاه هنر را بشناسیم و بدانیم که هنر غذای روحیه افراد جامعه است، ما از ایشان پیش زمینه‌ ذهنی نداریم تنها امیدوار هستیم آقای مروارید که اکنون  در این جایگاه هستند حضور بیشتری در مکان‌های فرهنگی داشته باشند تا اینکه بخواهند از پشت میز قضایا را حل و فصل کنند و حضور فیزیکی نداشته باشند.

طالبی عنوان کرد: مهم‌ترین موردی که هنرمندان تقاضا دارند این است که خود و فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند رصد و حمایت شوند. بسیاری از هنرمندان دیگر در سن و سالی نیستند که بتوانند در کارها و مسائل دیگر که در سطح اجتماع به چشم می‌خورد شرکت کنند آن‌ها عمرشان را در این هنر گذاشته‌اند، تنها موضوع این ‌است که ارزش صحیح کار هنرمندان را به جایگاه دقیق آن برسانند و خدایی نکرده رانت و راند بازی نباشد و اینکه با وجدان اخلاقی خود صحیح نگاه کنند تا شاهد اتفاقات خوبی در این شهر باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: