• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-6085-5
  • خبرنگار : 15233
  • منبع خبر : ----

یک فعال سیاسی:

با از بین رفتن سرمایه اجتماعی، ناامیدی‌ها گسترش می‌یابد

مسئول سیاسی سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام و رهبری در خراسان رضوی گفت: زمانی که سرمایه اجتماعی از بین رود، ناامیدی گسترش می‌یابد.

محمد صابریان در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه خراسان، اظهار کرد: اگر بخواهیم یک بررسی جدی از عملکرد آقای روحانی داشته باشیم باید در حوزه‌های مختلف عملکرد ایشان و دولتشان را تجزیه و تحلیل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اولین امتحان دولت آقای روحانی معرفی کابینه بود، متاسفانه در بخش اقتصادی کارنامه ایشان به شدت ضعیف‌تر است، انتخاب آقای طیب‌نیا و جایگزینی او با کرباسیان یکی از اشتباهات جدی رئیس جمهور بود و نگهداری آقای آخوندی در کابینه یکی دیگر از مشکلات  است.

مسئول سیاسی سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام و رهبری در خراسان رضوی تصریح کرد: در دوره دوم ریاست جمهوری سیاست‌های کلان آقای روحانی و ادامه طرح شکست خورده تحول سلامت یکی از بزرگترین مشکلات و بدترین عملکردها است و اکنون منجر به ورشکستگی صندوق‌های بیمه شده واگر این تخریبات ادامه یابد و منابع بازنشستگان  و بیمه‌شدگان را ببلعد به زودی دچار بحرانی جدی در بحث سیستم تامین اجتماعی می‌شویم.

وی یادآور شد: در  بحث اجتماعی و وزارت علوم و وزارت آموزش و پروش کارها سریع‌تر از گذشته پیش می‌رود و  با چالش‌های کمتری روبه رو هستیم.
 
این فعال سیاسی عنوان کرد: توافق برجام بهترین حالت ممکن بود و اگر امروز در این موضوع دچار مشکل شده‌ایم به خاطر این است که تدبیر و فکری برای چنین اتفاقی انجام نشده و رایزنی‌ها و تحرکات دیپلماسی بعد از رسیدن به برجام باید ادامه پیدا می‌کرد و بیشتر تحت تاثیر فشارهای داخلی این تحرکات متوقف شد و نتیجه  این وضعیتی است که برای برجام پیش آمده است.

صابریان بیان کرد: ما نمی‌توانیم تنها دولت را در ماجرای برجام مقصر بدانیم، زیرا گروه‌های دیگری هم در داخل نقش داشتند ولی اصلی‌ترین بحث این است که آمریکا بدعهدی و بد قولی کرده است و مقصر اصلی دولت آمریکا است و دولت ایران نقشی ندارد.

مسئول  سیاسی سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام و رهبری در خراسان رضوی اظهار کرد: متاسفانه امروز برای مشکلات اقتصادی و محیط زیستی راه حلی نداریم و باید در زمینه‌های مختلف دولت به معنای واقعی وارد شود و مقاومت کند، زیرا دیگر مسئله دولت و اصلاح طلبان نیستند بلکه مسئله خود کشور است و زمانی که سرمایه اجتماعی از بین رود، ناامیدی گسترش می‌یابد و در این صورت تنها دولت ضربه نمی‌خورد بلکه تمام مردم و کشور ضربه می‌خورند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: