• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-6185-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار خراسان رضوی:

باید امید و اعتماد را در مردم زنده نگه داشت

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه دشمنان نظام دنبال ناامید کردن مردم هستند ، گفت: امید و اعتماد مردم نباید از بین برود و فرمانداران و کارگزاران نقش اساسی در پررنگ کردن اعتماد و امید مردم دارند.

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، محمد رحیم نوروزیان در نشستی با فرمانداران استان، اظهار کرد: برگزاری نشست‌های مستمر با اقشار مختلف مردم و اختصاص یک روز به عنوان روز ملاقات عمومی و پیگیری امور مردم  می‌تواند به افزایش امید و اعتماد مردم کمک کند.

وی افزود: بر اساس نتایج پیمایش سرمایه اجتماعی در سال 95 ، مردم بیشترین رضایتمندی را از امنیت حاکم بر کشور داشته‌اند ولیکن دشمنان نظام به ویژه آمریکا با خروج از برجام  به شدت دنبال ناامید کردن و ضربه زدن به امنیت و اعتماد مردم هستند.

معاون استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه دشمن خارجی غلطی نمی‌تواند بکند لیکن فضای روانی بوجود می‌آورد، عنوان کرو: دشمن اصلی ما در داخل کشور معضلاتی نظیر اعتیاد، بیکاری، حاشیه‌نشینی و طلاق است که باید با انسجام، اتحاد و تلاش شبانه‌روزی این معضلات را رفع کنیم تا دشمنان بیرونی بهانه‌ای نداشته باشند.
 
نوروزیان با اشاره به اینکه بسیاری از مسائل باید از حوزه امنیتی خارج شود، تصریح کرد: بسیاری از مسائل جامعه مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است که باید با نگاه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به این مسائل نگاه شود و راه حل آن امنیتی نیست. البته حفظ امنیت از ضروریات است و حتما توان و قدرت نیروهای مسلح ما از بهترین عناصر بازدارنده تهدیدات دشمن است اما امنیت تنها از طریق نظامی هم قابل تامین نیست بلکه امنیت با مشارکت، اتحاد، انسجام، رفاه، آسایش مردم و قدرتمندی نیروهای مسلح محقق خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری همواره تاکید دارند که دچار خطای در محاسبه نشویم. آمریکایی‌ها و دشمنان دنبال سیاه‌نمایی و بزرگ‌نمایی هستند و کارگزاران و مسئولین باید در راه انجام وظیفه ثابت قدم و پایدار باشند و خدای ناخواسته در مقابل تهدیدات و فضاسازی دشمنان منفعل عمل نکنند.

نوروزیان با اشاره بر نقش پررنگ رسانه‌ها، گفت: امروزه رسانه‌های مکتوب، شنیداری، دیداری و مجازی حرف اول را می‌زنند و حضور فعال همراه با ابتکار عمل در حوزه رسانه‌ای از ضروریات است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی بیان کرد: مجامع مشورتی بانوان و جوانان باید جدی گرفته شوند و این مجامع، مشاوران و فرمانداران در شهرستان‌ها هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: