• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-5786-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

توسط یک شرکت دانش بنیان صورت گرفت؛

تولید داروی فاکتور 8 نوترکیب برای درمان بیماران هموفیلی

به همت شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان و با مشارکت آستان قدس رضوی داروی فاکتور هشت نوترکیب برای درمان بیماران هموفیلی تولید شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری خراسان، شرکت سامان داروی هشتم، از شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان به فناوری بومی سازی داروی فاکتور هشت به روش نوترکیب انسانی برای درمان بیماران هموفیلی دست یافته است که فناوری تولید آن در انحصار تعداد محدودی از شرکت های امریکایی و اروپایی است.

فرآیند تولید داروی فاکتور هشت نوترکیب از پاییز سال 88 با تولید نیمه صنعتی آن در سطح پایلوت در شرکت سامان داروی هشتم آغاز شد و پس از انجام موفقیت آمیز مطالعات بالینی و تأمین حمایت‌ها در پایان سال 1394 با نام تجاری سافاکتو وارد بازار گردید و در اختیار بیماران نیازمند قرار گرفت.

مجید طبسی، مدیرعامل شرکت سامان داروی هشتم در این خصوص اظهار کرد: شرکت سامان دارو در حال حاضر حدود 19 درصد از نیاز دارویی کشور در این حوزه را تامین می‌کند و چهارمین شرکت در دنیا هستیم که به این فناوری دست یافته است.

وی، همچنین از هدفگذاری این شرکت برای تامین نیاز 50 درصدی دارویی کشور در سال جاری خبر داد.

داروی فاکتور هشت نوترکیب با استفاده از روش کشت سلولی توسط تجهیزات پیچیده و در شرایط بسیار حفاظت شده و کاملا استریل تولید شده و جایگزین مناسبی برای محصولات مشتق از پلاسما است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: