• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-6684-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

توسط دامپزشکی استان خراسان رضوی صورت گرفت؛

پلمب 21 مرکز متخلف تهیه و تولید نگهداری فرآورده‌های خام دامی

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: در پی 22 هزار بازدید صورت گرفته توسط گروه‌های نظارتی دامپزشکی از مراکز تهیه، تولید و عرضه و نگهداری فرآورده‌های خام دامی در خراسان رضوی، 21 مرکز متخلف پلمب شد.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نفل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی  خراسان رضوی، غلامحسین صاحبی  با اشاره به روند رو به رشد بازدیدها و نظارت‌های دامپزشکی اظهارکرد: طی 2 ماهه ابتدای امسال، 232 پرونده تخلف تشکیل و به دستگاه قضایی ارجاع شده است.
 
وی ادامه داد: میزان فرآورده‌های غیربهداشتی ضبط شده در استان طی مدت فوق نزدیک به 165 تن بوده و عمده‌ترین تخلف‌های صورت گرفته در حوزه دامپزشکی و امنیت غذایی را تهدید علیه بهداشت عمومی و کشتار غیر مجاز دام است.
 
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی تصریح کرد: با توجه به مخاطره آمیز بودن چنین تخلفاتی برای سلامت مردم، دامپزشکی بر حسب وظیفه قانونی خود و برابر ماده 688 قانون مجازات اسلامی متخلفان را به مراجع قضایی معرفی خواهد کرد.
 
صاحبی از کلیه زائرین و مجاورین درخواست کرد در صورت مشاهده تخلف‌ها در حوزه مرتبط با فرآورده‌های خام دامی مراتب را در مشهد با شماره تلفن‌های1512(مرکز پاسخگویی اداره کل دامپزشکی) 37250025-37250035 (شبکه دامپزشکی مشهد مقدس)، در شهرستان‌ها با شبکه دامپزشکی شهرستان در میان گذاشته تا برخوردهای قانونی و لازم با متخلفین صورت پذیرد.
 
وی افزود: سامانه پیام کوتاه روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان نیز به شماره 300001512 آماده دریافت پیام‌های مردمی در زمینه‌های یادشده است.
 
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همچنین مطابق ماده 688 قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود ممنوع بوده و برای مرتکبین آن از سوی مراجع قضایی مجازات در نظر گرفته خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: