• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-6884-5
  • خبرنگار : 15262
  • منبع خبر : ----

در قالب سه نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران؛

روسیه، ازبکستان و تاجیکستان میزبان "کالای ایرانی" می‌شوند

سه نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای روسیه، ازبکستان و تاجیکستان به منظور توسعه تجارت خارجی و معرفی پتانسیل‌های صنعتی کشور برگزار می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، به نقل از روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت استان، فیروز ابراهیمی تصریح کرد: با توجه به نقش نمایشگاه‌ها در رونق صادرات غیرنفتی و افزایش مبادلات تجاری و معرفی توانمندی‌های تولیدی کشور این سه نمایشگاه با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و با پشتیبانی خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از سوی نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود.

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه اختصاصی کشورمان در ازبکستان مرداد ماه، در تاجیکستان شهریورماه و در روسیه در مهرماه 97 برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه روسیه با ایجاد مراکز نظیر "فود سیتی" در مسکو شرایط مطلوبی را برای حضور مستقیم تولیدکنندگان و تجار ایرانی فراهم کرده است، ادامه داد: تاجیکستان و ازبکستان نیز بازار خوبی برای کالای ایرانی به شمار می آید و شرکتهای ایرانی می توانند با حضور در این نمایشگاه‌ها از یارانه 40درصدی هزینه اجاره غرفه استفاده نمایند.

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت استان اضافه کرد: این نمایشگاه‌ها با حضور شرکت‌های تولیدی در زمینه‌های مختلف صنایع غذایی، بهداشتی، درمانی، ماشین آلات، مصالح ساختمانی، فرش و لوازم خانگی و خدمات فنی و مهندسی برگزار می گردد.

وی همچنین از برگزاری نمایشگاه ساخت ایران در تیرماه خبر داد و ادامه داد: این نمایشگاه 7 تا 11 تیرماه با حضور گسترده اعضاء خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی و تولیدکنندگان کشور در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزارمی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: