• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-6984-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی :

۷۲ درصد پروژه‌های نیمه تمام دولت قبل به سرانجام رسید

استاندار خراسان رضوی گفت: تاکنون بیش از ۷۲ درصد پروژه‌های نیمه تمام برجای مانده از دولت قبل طی حدود ۵ سال گذشته به انجام رسیده است.

 به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان با بیان این مطلب اظهار کرد: در شروع دولت تدبیر وامید بالغ بر 1805 پروژه نیمه تمام باقی مانده بود که تا کنون با همه مشکلات مالی ومحدودیت‌ها، بخش عمده آن‌ها به انجام رسیده است.

 وی عنوان کرد: این حجم پروژه نیمه تمام باقیمانده به دلیل عدم تامین منابع مالی برای این طرح‌ها در سال‌های قبل و شروع مستمر پروژه‌های جدید در آن زمان بود که موجب افزایش پروژه‌های به سرانجام نرسیده شد.

 استاندار خراسان رضوی تصریح کرد : هم اکنون از این 1800 پروژه ، حدود 520 مورد باقی مانده است که امید است با تخصیص مناسب منابع این تعداد هم به سرانجام رسیده و مردم از خدمات آن بهره‌مند شوند.

رشیدیان خاطرنشان کرد: در استان هم طبق تصمیم دولت تدبیر و امید، بنا بر تکمیل این طرح‌ها گذاشته شده از این رو در شروع پروژه‌های جدید هم سعی شد بنا به نیاز و اضطرار اقدام شود.

 وی با بیان اینکه به طور معمول همواره تعدادی پروژه نیمه تمام وجود دارد، گفت: به طور طبیعی برخی از طرح‌ها به دلیل گستره کار ونیز تامین منابع یک ساله به انجام نمی‌رسد و بخشی هم ملی است.

 استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: در این میان از 520 پروژه نیمه تمام باقی مانده از دولت قبل تعداد معدودی پروژه‌های ملی هستند که با ماهیت فرا شهرستانی و فرا استانی در بازه زمانی طولانی‌تری احداث می‌شوند.

 رشیدیان ادامه داد: از جمله آن‌ها پروژه‌های حوزه جاده‌ای، ریلی ، یا خطوط انتقال برق ، گاز ، نیروگاه‌ها بود که نیاز مالی بیشتری دارند و استان نقش تعیین کننده چندانی در اجرای آن‌ها ندارد و چند سال در فهرست پروژه‌های نیمه تمام تکرار می‌شوند.

وی تاکید کرد: باند دوم مسیر جاده‌ای مشهد – سرخس ، باند دوم پروژه مشهد – تربت جام – تایباد - دوغارون ، راه جدید دوغایی – درگز ، راه آهن مشهد – زاهدان ،  راه آهن مشهد – گرگان و غیره از آن جمله است.
 
استاندار خراسان رضوی گفت: در این میان به تناسب شرایط پروژه‌های نیمه تمام دارای اولویت به صورت ویژه مورد توجه و پیگیری قرار گرفته و عمده آن‌ها بهره‌برداری شده است.

رشیدیان اضافه کرد: پروژه‌های بخش بهداشت و درمان چون بیمارستان‌های فریمان ، خلیل آباد ، گناباد ، سبزوار ، امام رضا (ع) در مشهد و نیز در طرح‌های حوزه آب مثل سدهای بار ، قره تیکان ، چهچهه، ابیورد ، ارداک و تصفیه‌خانه‌های خین عرب ، التیمور و در بخش راه آهن جاده تربت حیدریه – خواف – سنگان را ذکر کرد که به انجام رسیده است.

وی افزود: امید دارم پروژه‌های نیمه تمام باقیمانده هم در مدت مشخصی به سرانجام مطلوب برسد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: