• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-9887-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

داستانی برای نوجوانان درباره سفر امام رضا(ع) از مدینه به مرو

انتشارات به‌نشر آستان قدس رضوی کتاب «بیدارم کن» را برای نخستین بار در قالب کتاب‌های پروانه منتشر کرده و در دسترس نوجوانان قرار داده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی به‌نشر، «بیدارم کن» عنوان کتابی به قلم «فریبا کلهر» است که نویسنده در آن داستانی را بر اساس سفر امام رضا(ع) از مدینه به مرو در سال 200 هجری قمری روایت می‌کند.

این کتاب در دو بخش نوشته شده است؛ حرکت از مرو به سوی مدینه، مدینه، حرکت از مدینه، بصره، اهواز، اصفهان، نیشابور، و سرانجام مرو، عناوین سرفصل‌های بخش اول این کتاب است. نویسنده در بخش دوم نیز در قالب عناوین مردی که به تمام آرزوهایش رسیده بود، جواب همیشگی، نمازی که خوانده نشد، نقشه‌ای دیگر، به سوی بغداد و رو به آسمان داستان را روایت می‌کند. 

نویسنده برای نگارش آن از منابعی همچون عیون اخبارالرضا(ع)، منتهی الآمال، اخبارالطویل، جغرافیای تاریخی هجرت امام رضا(ع) از مدینه تا مرو، زندگی سیاسی هشتمین امام(ع)، الکافی و... استفاده کرده است.

به‌نشر این کتاب 140 صفحه‌ای مصور را در قطع وزیری با شمارگان 1000 نسخه منتشر کرده و با قیمت 140 هزار ریال روانه بازار کرده است. «بیدارم کن» یکی از کتاب‌های سه‌گانه داستان رضوی به‌نشر برای نوجوانان است که دو جلد دیگر آن به نام‌های «راز آن بوی شگفت» به قلم کلهر و «اعترافات غلامان» اثر حمیدرضا شاه‌آبادی پیش از این منتشر شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: