• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-7084-5
  • خبرنگار : 15262
  • منبع خبر : ----

رسولیان:

مراودات اقتصادی ایران در گرو پایبندی اروپا بر تعهداتش است

سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت: با توجه شرایط فعلی، مراودات ما با اروپا حتما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و این امر تنها وابسته به این است که اروپا بر تعهداتش پایبند باشد.

علی رسولیان در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، درخصوص مراودات اقتصادی ایران با اروپا بعد از خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: ما با اروپا همکاری‌هایی در حوزه فولاد، تولید، صنعت، بازسازی و... از گذشته تاکنون داشته و داریم. بنابراین باید تلاش کنیم که از این فرصت ایجاد شده، استفاده کنیم تا بتوانیم مراودات خود را با اروپا تقویت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مراودات اقتصادی ایران و اروپا به پایبندی اروپا بر سر تعهداتش بستگی دارد، ادامه داد: در گذشته نیز ما با اروپا همکاری‌هایی داشته‌ایم ولی با توجه شرایط فعلی، مراودات ما با اروپا حتما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و این امر تنها وابسته به این است که اروپا بر تعهداتش پایبند باشد.

سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی در خصوص تخلفات بانکی عنوان کرد: بانک‌ها بر اساس قراردادی که دارند‌، عمل می‌کنند؛ یعنی در واقع اگر مساله‌ای برخلاف قرارداد صورت گرفت، آن امر تخلف به حساب می‌آید. بانک مرکزی دارای بخش‌های نظارتی بوده که در صورت وجود تخلف با آن برخورد می‌کند.

رسولیان در خصوص تخلفات بانکی افزود: ما نیز در صورت مواجه با تخلفات بانکی آن را پیگیری و برخورد می‌کنیم. به عنوان مثال بانکی در استان دارای تخلف بوده که در نهایت ما به هیات نظارت بانک مرکزی به صورت رسمی اعلام کردیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: