• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-10087-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی:

رسالت حراست صیانت است و صیانت با مقوله کتاب و کتابخوانی گره خورده است

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت:  یکی از کارکردهای اصلی کتابخوانی صیانت است و این ابتکار و خلاقیت و برگزاری این نشست می‌تواند سرآغاز خوبی برای ادامه و استمرار آن باشد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان در  اولین نشست کتاب‌خوان ویژه مدیران حراست در کشور که با حضور مدیران حراست دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی و با ارائه چهار اثر از نویسندگان حراستی استان برگزار شد، اظهار کرد: اتفاق بسیار مبارک و میمونی است که برای اولین بار در کشور در یک جمع فرهنگی مدیران و کارشناسان حراست کتاب‌های نوشته شده خود را با دیگر مسئولان حراست به اشتراک بگذارند.

وی تصریح کرد: ترویج کتاب‌های خوب و معرفی آن‌ها یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری است و ایشان معرفی و تقریظ نویسی را با این مبنا انجام می‌دهند و کتاب‌خوانی می‌تواند به عنوان یکی از ارکان پدافند غیرعامل عنوان شود.

سبزیان عنوان کرد: در مجموعه اداره کل کتابخانه‌ها این آمادگی وجود دارد که در مناسبت‌های مختلف کتاب‌های خوب معرفی شود و از ظرفیت نشست کتاب‌خوان در دستگاه‌ها استفاده کند و با تمام مباحثی که در حوزه کتاب نخوانی و مطالعه کم در استان و کشور وجود دارد، اما ما در همین استان و در شهرهای دور دست روستاهایی وجود دارد که در نوبت مطالعه کتاب‌های کتابخانه روستا هستند.

نعمتی، قائم مقام حراست کل خراسان رضوی در ادامه این نشست طی سخنانی، خاطر نشان کرد: جهت ترویج کتابخوانی برگزاری محفلی با نام کتاب بسیار مسرت‌بخش است و کتاب یکی از ارکان فرهنگ و تمدن است و دین اسلام کتاب را به عنوان نماد فرهنگی در اختیار دارد و اولین پیام وحی الهی به پیامبر اسلام(ص) در کتاب آسمانی قرآن، امر به خواندن و مطالعه بود.

.در ادامه نشست چهار عنوان کتاب توسط مدیران حراست دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی به شرح ذیل معرفی شد

 «راهنمای جامع حفاظت فیزیکی» مولف و معرفی کننده مهدی سلیمی (پژوهشگر)

تحقیق حاضر در دو فصل و هفت بخش به مباحث مختلف تئوری و عملی در بحث راهنمای جامع حفاظت فیزیکی می‌پردازد. قوانین، بخش نامه‌ها و دستورالعمل‌ها، اعلام خطر، اعلام حریق، اطفا حریق، قفل‌های رمز و خزانه، بی‌سیم، پدافند غیرعامل و کمک‌رسانی از جمله مطالبی است که در این تحقیق به آن‌ها اشاره شده است و در پایان پژوهش نیز جداول مربوط به تجهیزات حفاظتی و استانداردهای مختلف مرتبط با آن ذکر شده است.

 «اخلاق در جنگ (هشت سال دفاع مقدس)» مولف و معرفی کننده علیرضا عابدی

کتاب اخلاق در جنگ برگرفته از خصلت‌ها، اعتقادات و باروهای عملی است که رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس به آن جامعه عمل داده و می‌تواند به دلیل نزدیکی با نسل فعلی به خوبی انتقال یابد و الگویی مناسب برای ما باشند.

 در حقیقت پاسخی است به یک فرضیه و سوال؛ یعنی تاثیر پذیری جامعه از اخلاق و روحیات انسانی و معنوی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس. کتاب در نه بخش به عبرت‌های تاریخی از جنگ و شکل‌گیری دفاع مقدس، مبانی جنگ و دفاع، الگوها و اسوه‌های اخلاق در جنگ، تحول روحی و معنوی رزمندگان، اصول اخلاقی، اخلاق عملی پیامبر (ص) و ائمه اطهار(ع)، طیفای اخلاقی و رزمندگان و اخلاق عملی از جمله مطالبی است که در این کتاب به آن‌ها اشاره شده است.

 «رابطه بین بدرفتاری رهبر و رفتارهای انحرافی کارکنان» مولف و معرفی کننده حسینعلی صابر

کتاب در پنج فصل با موضوع رهبری و رفتارهای کارکنان نگاشته شده است. رهبری و انواع آن، رفتارهای انحرافی، نگاهی به مطالعات گذشته در حوزه مدیریت و نتیجه گیری بخش‌های مختلف این کتاب را تشکیل می‌دهد.

در مقدمه این کتاب ذکر شده است که نظریه پردازی‌های اولیه در باب رفتارهای مخرب رهبران در سازمان‌ها بیشتر بر این نکته که این نوع رهبران فاقد رفتارها و سبک رهبری موثر و سازنده هستند، متمرکز بودند و با این حال شواهد مطالعه حداقل یک دهه قبل تاکنون حاکی از آن است که رهبری مخرب به ویژه چیزی فراتر از عدم اثر بخشی صرف است.

 «اعتقادات جدی است» مولف و معرفی کننده علیرضا زرقانی

طرح گفتمان دینی جوان از سال 1385 به همت سازمان تبلیغات اسلامی شکل گرفت و هدف از اجرای این طرح پاسخ به حجم بالای شبهات اعتقادی جوانان بود در این خصوص اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران سوالات دانش آموزان را جمع‌آوری کرده و اقدام به ارائه پاسخ به این سوالات نموده است.

 پاسخ تفصیلی به برخی سوالات فلسفی، استناد به آیات و روایات و احادیث در پاسخ به سوالات و در نهایت دریافت پاسخ برخی سوالات از طریق ارجاع خواننده به وب سایت‌های مرجع و مورد اطمینان از جمله نکات مهمی است که در این کتاب رعایت شده و کتاب حاضر شامل 70 سوال اعتقادی و اخلاقی دانش آموزان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: