• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-7085-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

دبیر مجمع روحانیون مبارز استان خراسان رضوی:

برخی رفتارها به جای انسجام ملی، گسستگی ملی ایجاد می‌کند

دبیر مجمع روحانیون مبارز خراسان رضوی گفت: در مراسم مذهبی، بسیاری از افراد شاهد این هستند که دین ابزار شده  و از اندیشه‌ها و مراسم دینی استفاده ابزاری می‌شود، این وضعیت به طور طبیعی آثار منفی زیادی دارد.

حجت‌الاسلام علی عجم در گفت‌وگو با ایسنا-‌منطقه خراسان، در خصوص استفاده سیاسی مداحان از تریبون‌های مذهبی، اظهار کرد: استفاده جناحی از مراسم دینی و مجامعی که متعلق به همه مردم است به طور طبیعی واکنش‌های منفی زیادی دارد.

وی افزود: اگر در این مراسم که متعلق به همه مردم است، یک جناح خاص بخواهد اندیشه‌ها و تفکر خود را ترویج و به ویژه به سایر جریان‌های فکری و سیاسی توهین کند، به طور طبیعی بدبینی بسیار زیادی را در بین مردم تولید می‌کند که سبب می‌شود بسیاری از جریان‌های فکری در آن مراسم شرکت نکنند و این مراسم عمومی که متعلق به همه مردم و سبب نشان دادن وحدت امت و یکپارچگی ملت است، صدمه می‌بیند.

دبیر مجمع روحانیون مبارز خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در راهپیمایی روز قدس یا راهپیمایی 22 بهمن افرادی این کارها را انجام می‌دهند و سبب می‌شوند که این روز ملی صدمه ببیند، در مراسم مذهبی، بسیاری از افراد شاهد این هستند که دین ابزار شده  و از اندیشه‌ها و مراسم دینی استفاده ابزاری می‌شود، این وضعیت به طور طبیعی آثار منفی زیادی دارد.

عجم با بیان اینکه این اقدامات تاثیری روی نگاه سیاسی مردم ندارد، عنوان کرد: این کارها بیشتر نفرت ایجاد می‌کند تا اینکه سبب ایجاد یک اندیشه شود. این اقدامات باید در جای خود استفاده شود تا اثرگذار باشد نه در حوزه‌هایی که دین ابزار می‌شود. این استفاده ابزاری خلاف اسلام، اخلاق و اندیشه‌ای است که باید در آن روز ترویج شود، به این صورت آن هدف فراموش می‌شود و به جای آن منظور دیگری قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: به طور مثال 22 بهمن به جای انسجام ملی، گسستگی ملی ایجاد می‌کند. در روز قدس نیز همینگونه است. بنابراین این اقدام اصلا مناسب نیست و بیشتر دشمنی ایجاد می‌کند تا اینکه سبب نزدیکی مردم به یکدیگر شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: