• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-10787-5
  • خبرنگار : 15220
  • منبع خبر : ----

مدرس انجمن خوشنویسان ایران:

هنر خوشنویسی در مشهد رو به رشد است

مدرس انجمن خوشنویسان ایران گفت: هنر خوشنویسی در مشهد رو به رشد و گسترش است.

مریم موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با بیان این مطلب اظهار کرد: خوشبختانه سطح هنر خوشنویسی در ایران و به ویژه در مشهد، بی نهایت رو به رشد است و ما شاهد هستیم که جوانان نسل امروز به این هنر به شکل حرفه‌ای روی آورده‌اند و روز به روز هم این علاقه و پیشرفت در مشهد بیشتر می‌شود. حتی ابتکار، خلاقیت و نوآوری در آثار، بسیار فراتر از آن چیزی است که در قدیم با آن روبه‌رو بوده‌ایم.

این استاد خوشنویس عنوان کرد: من معتقد هستم که افراد به دلیل مرتبط بودن هنر خوشنویسی  با ادبیات، اشعار مختلف فارسی، آیات قرآنی، احادیث و...  رغبت بیشتری برای فعالیت در ابن عرصه دارند. همچنین خانواده‌های سنتی و مذهبی نسبت به سایر افراد علاقه بیشتری به این رشته  نسبت به هنرهای دیگری چون موسیقی، نقاشی و صنایع دستی  دارند؛ چراکه در واقع هنر خوشنویسی به عنوان یک هنر اصیل‌تر برای مردم شناخته شده است.

موسوی خاطرنشان کرد: قطعا هنگامی‌که هنرمند خوشنویس از ترکیب‌بندی صفحه و گرافیک نیز مطلع باشد، اثر او از لحاظ تکنیکی و زیبایی جلب توجه بیشتری می‌کند تا اینکه روش سنتی را پیش گیرد.

وی تاکید کرد: به عقیده من اگر هنرمندان این عرصه به لحاظ تکنیکی دو روش علمی و سنتی را با یکدیگر تلفیق کنند، قطعا اثر ماندگارتری ارائه خواهد شد.

مدرس انجمن خوشنویسان ایران خاطرنشان کرد: امید است که ارگان‌های دولتی بیش از پیش برای هنرمندان تمامی عرصه‌ها ارزش قائل شوند؛ چرا که در واقع این قشر جامعه مظلوم واقع شده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: