• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-10290-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

یک کشاورز نمونه:

روستای قره تیکان برای حمل محصولات کشاورزی با مشکل مواجه است

یک کشاورز نمونه گفت: جاده روستای قره تیکان بخش زاوین شهرستان کلات بسیار نامناسب است و این امر باعث شده تا محصولات کشاورزی در این جاده از بین بروند و به بازار نمی‌رسند و این مشکل به کشاورزان ضربه می‌زند.

حمیدرضا کارگزار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد: با کشت و دادن کود به موقع، نوع بذر اصلاح شده و اینکه در چه زمانی محصولات را آبیاری کنیم از جمله فعالیت‌هایی است که می‌توان در کار خود موفق بود.

وی در خصوص نوع آبیاری محصولات، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در گذشته محصولات به صورت غرقابی آبیاری می‌شدند برای این منظور تصمیم گرفتیم که به صورت قطره‌ای و بارانی محصولات را آبیاری کنیم که این موضوع تا دو سال دیگر انجام خواهد شد و لازم به ذکر است از زمانی که در منطقه قره تیکان (قلیچ‌آباد) سد ساخته شد، چشمه‌ها از آب کافی برخوردار هستند.  

این کشاورز نمونه تصریح کرد: با توجه به اینکه این منطقه با مشکل آب مواجه نیست و در سال جاری چیزی در حدود  100 الی 200 هکتار برنج کشت می‌شود و در حال حاضر کشاورزان در حال نشاء زدن هستند.

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه چه توصیه‌ای به کشاورزان دیگر دارید، عنوان کرد: کشاورزان باید به موقع محصولات مورد نظر خود را کشت کنند، همچنین بذر بسیار ملاک است که از نوع پاییزه، میانی و یا بهاره است چراکه هر کدام از این نوع با یکدیگر متفاوت هستند و با یک تاریخ مشخصی عرضه می‌شود و باید برای کشت محصولات دقت کرد.

کارگزار در خصوص بیمه شدن زمین‌های کشاورزی، اظهار کرد: منطقه ما آزاده و شالی‌ها را بیمه نمی‌کنند اما محصولات دیگر با کشت هر محصول بیمه می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: