• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-8084-5
  • خبرنگار : 15278
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی:

وضعیت مناسب مزارع آبی به نسبت سال گذشته

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: پیش بینی ما برای سال جاری این است که مزارع آبی علی‌رغم کاهش بارندگی‌ها و سطح زیر کشت تولیدات از سال گذشته بهتر خواهد بود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مجتبی مزروعی در پنجمین جلسه شورای کشاورزی استان با بیان اینکه جو کاملا برداشت شده و گندم نیز در حال برداشت است، عنوان کرد: آماری که ما تاکنون در خصوص سن‌زدگی داشتیم با وجود اینکه تابستان و زمستان سختی را در سال‌های گذشته سپری کردیم آمار مطلوبی بوده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری اینکه مزارع دیم را از دست داده‌ایم، افزود: به علت عدم بارندگی نامناسب 120هزار هکتار از مزارع دیم‌ما قابل برداشت نبوده، اما در مزارع آبی با وجود کاهش سطح زیر کشت و کاهش بارندگی‌‎ها، وضعیت تولید در واحد سطح بسیار مطلوب بوده، همچنین کیفیت تولید از جهت آلودگی با آفات و علف هرز در سال جاری نسبت به سال‌های گذشته مناسب است.

مزروعی با اشاره به اینکه وضعیت مزارع آبی ما نسبت به سال‌های گذشته بهتر است، افزود: پیش بینی ما برای سال جاری این بوده که مزارع آبی علی‌رغم کاهش بارندگی‌ها و سطح زیر کشت تولیدات این مزارع از سال گذشته بهتر خواهد بود، از این جهت کاهش خرید محصولات از مزارع دیمی بوده که محصولات آن‌ها قابل برداشت نیست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی در خصوص شهرک‌های گلخانه‌ای عنوان کرد: پیرو تاکید استاندار در خصوص شهرک‌های گلخانه‌ای شهرستان‌ها از این جهت امسال شاهد تحولی در کشت‌های گلخانه‌ای خواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: