• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-11287-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

«مهر ولایت در آسمان ایران»؛ نگاهی به زندگانی و ابعاد شخصیتی امام رضا (ع)

کارشناس امور کتابخانه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: کتاب «مهر ولایت در آسمان ایران»، بررسی جامعی از ابعاد شخصیتی ولی نعمت مهربان و عالم آل محمد (ص) حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است.

سید جمال حقیر السادات در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد: کتاب  «مهر ولایت در آسمان ایران» را علی کریمی جهرمی در 248 صفحه به رشته تحریر درآورده است که توسط انتشارات بوستان کتاب قم در نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی عرضه می‌گردد.

وی افزود: در این کتاب شخصیتی گران‍قدر آن حضرت، از ولادت تا شهادت به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته استعبادات، سخنان، اخلاق کریمه، عرفان و عبادت و میراث جاویدان آن حضرت از جمله موضوعات کتاب به شمار می‌رود.

کارشناس امور کتابخانه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی تصریح کرد: کتاب «مهر ولایت در آسمان ایران» از فصل‌های تولد و تبار حضرت رضا(ع)، عرفان و عبادت حضرت رضا(ع) میراث جاودان حضرت رضا(ع)، توسل به حضرت رضا(ع) و کرامات حضرت رضا(ع) جمع‌آوری شده است.

وی اضافه کرد: در این کتاب در رابطه با اخلاق کریمه امام رضا(ع) ضمن بیان این حدیث از ابراهیم بن عباس که با آن حضرت معاصر بوده چهارده برجستگی از اخلاق حضرت بیان شده که به چند نمونه اکتفا می‌شود.«هرگز ندیدم کسی را با سخن خود آزرده کند و برنجاند، هرگز پای خود را در جلو کسی که با وی نشسته بود دراز نمی‌کرد. هرگز ندیدم به احدی از بردگان و غلامان خود بدگویی کند، خنده آن حضرت به صورت تبسم بود و آن حضرت بسیار احسان می‌کرد و پنهانی صدقه می‌داد».

حقیرالسادات خاطر نشان کرد: از دیگر فصول کتاب  «مهر ولایت در آسمان ایران» می‌توان به خطوط انحرافی عقیدتی در ر امام رضا(ع)، سفر حضرت رضا(ع) به ایران، جریان ولایت عهدی حضرت رضا(ع)، شهادت حضرت رضا(ع) و زیارت حضرت رضا(ع) اشاره کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: