• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-11090-5
  • خبرنگار : 15280
  • منبع خبر : ----

کمک 60 میلیون تومانی خیرین براي اطعام در 6 بقعه متبرکه نيشابور

به گفته مسئولان اداره تبليغات اسلامي نيشابور در ماه رمضان سال جاري با کمک 60 میلیون تومانی خیرین در 6 بقعه متبرکه سطح شهرستان 40 هزار نفر اطعام شدند و همچنين بیش از 250 نفر مبلغ و مبلغه به نقاط مختلف شهرستان اعم از روستایی و شهری اعزام گردیدند.

علیرضا جوانشیری، رییس اداره تبلیغات اسلامی نیشابور در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، عنوان كرد: همایش‌های توجیهی قبل از ماه مبارک رمضان ویژه مبلغین و مبلغات، هيات‌هاي مذهبی و هیات امناي مساجد و مداحان اهل بیت (ع) انجام گرفت.

جوانشیری گفت: با آغاز ماه مبارک رمضان بیش از 250 نفر مبلغ و مبلغه به نقاط مختلف شهرستان اعم از روستایی و شهری اعزام گردیدند. همچنین کمک به حضور گروهی مبلغین اعزامی از حوزه علمیه قم در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی در سطح پارک‌های شهر در دستور کار این اداره بوده است.

وی در رابطه با فعالیت‌های جدیدی که در رمضان امسال برای اولین بار انجام گرفته است، گفت: برگزاری و ایجاد 135 پایگاه عمومی تفسیر قرآن کریم با محوریت سوره مبارکه فتح در مساجد و تکایا و با مربی گری روحانیون سطح شهرستان، برگزاری گفتمان‌های دینی در سطح مساجد با مربی گری روحانیون آموزش دیده و با موضوع مهارت‌های زندگی و هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در 42 نقطه روستایی و شهری، برگزاری گفتمان‌های دینی در سطح مساجد و با مربی گری روحانیون متخصص با موضوع تربیت فرزند در 45 نقطه روستایی و شهری، تشکیل چهار پایگاه آموزش تخصصی قرآن کریم، ویژه مناطق حاشیه نشین با هدف کمک به ارتقا فرهنگ دینی و قرآنی در مناطق آسیب پذیر جزء برنامه‌ه بود.

جوانشیری در تبیین برنامه‌های مناسبتی ماه رمضان گفت: برگزاری جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) و توزیع نان صلواتی در حاشیه شهر و روستاها با هدف ایجاد ذهنیت مثبت نسبت به خلق کریمانه این امام همام انجام پذیرفت. برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی در 200 نقطه روستایی و شهری و تبیین شخصیت حضرت امام (ره) و همچنین تبیین اندیشه‌های مقام معظم رهبری به عنوان ولی‌امر پس از امام خمینی، برگزاری مراسم لیالی قدر با حضور گسترده مردم در سطح شهرستان، راه اندازی هیات‌هاي عزاداری در روز شهادت امیرالمومنین (ع) و برگزاری اجتماع بزرگ علویان از ديگر برنامه‌هاي برگزار شده است.

وی درباره طرح جزء خوانی قرآن کریم در طول ماه رمضان در دو پایگاه مسجد جامع و هیات منتظران ظهور اشاره  و خاطر نشان کرد: هشت پایگاه تفسیر تخصصی قرآن کریم ویژه ماه مبارک رمضان با محوریت سوره فتح و مربی گری امامان محترم جمعه شهرستان برگزار شده است.

سید محمد موسوی خواه کارشناس فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه نیشابور نیز گفت: جلسات ترتیل قرآن کریم که در 11 بقعه متبرکه و تکایا و با حضور بیش از 20 هزار نفر شرکت کننده برگزار شده است. محافل انس با قرآن کریم با حضور قاریان کشوری که در بقاع متبرکه امامزاده حمزه عشق آباد، امامزادگان عین علی و زین علی درود، تکیه ابوالفضلی، تکیه مرحوم غلامرضا زردی و هیات خادمان حسینی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تعداد کسانی که در ماه مبارک رمضان امسال در وعده سحر اطعام شده‌اند حدود 10 هزار نفر بوده و همچنین حدود 30 هزار نفر  از سفره‌های افطاری ساده بهره‌مند شدند، خاطر نشان کرد: این سفره‌ها با کمک‌های حدود 60 میلیون تومانی خیرین و در 6 بقعه متبرکه سطح شهرستان صورت گرفته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: