• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-14714-5
  • خبرنگار : 15263
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌رضوی:

۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در راستای ایجاد تصفیه‌خانه‌های فاضلاب

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌رضوی گفت: بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب‌های گلبهار، تربت حیدریه و ... توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری خواهد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مقدوری در جلسه تودیع و معارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست که در اداره این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: ایران به لحاظ وضعیت محیط زیست رتبه هشتادم را در جهان دارد و از لحاظ تولید ناخالص داخلی رتبه بیست و هفتم را در جهان به خود اختصاص داده‌ است. متاسفانه در مصرف گاز رتبه چهارم را داشته و در مجموع رتبه دهم مصرف انرژی در دنیا را به خود اختصاص داده‌ایم. بنابراین بایستی توجه داشت که تغییر و بهبود شرایط زیست‌محیطی نیازمند انسان‌های هوشمند و ارزشمند است.

مقدوری خاطرنشان کرد: خوشبختانه در دولت یازدهم و دوازدم در زمینه محیط‌زیست کشور، شاهد دگرگونی‌های گوناگونی بوده‌ایم. توسعه کشور نیازمند ارزش‌نهادن همه مردم ایران به محیط زیست است. در همین راستا همواره بیان کرده‌ایم محیط زیست تنها موضوعی است که می‌تواند در هر مورد حق وتو داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌رضوی ادامه داد: در طی چهار سال اخیر در استان، چشم‌انداز ۲۵ ساله زیست‌محیطی خراسان رضوی تالیف کرده و به تصویب کارگروه زیربنایی رسانده‌ایم. از سوی دیگر سیاهه آلودگی مشهد را  فراهم کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه «در چهار سال گذشته شبکه فاضلاب استان توانسته است در سطح شهر مشهد بیش از ۷۰ درصد شهر را تحت پوشش قرار دهد»، تشریح کرد: بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب‌های گلبهار، تربت حیدریه و ... سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی وجود خواهد داشت. 

مقدوری توضیح داد: وجود ۱۳ کانون بحرانی گرد و غبار در استان از مشکلات استان است. منطقه هرات در کشور افغانستان و صحرای قره قوم در ترکمنستان از تهدیدهای شهر مشهد محسوب می‌شوند. خوشبختانه در مصرف سوخت فسیلی، نسبت‌به پنج سال پیش بسیار بهبود وضعیت داشته‌ایم. ۱۰۰ درصد بنزین یورو در مشهد توزیع می‌شود و از ابتدای بهار تاکنون تنها دو روز هوای ناسالم به دلیل این عامل داشته‌ایم. در بخش توسعه ایستگاه‌های سنجش هوا نیازمند همراهی‌های سازمان حفاظت محیط زیست هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: