• سه شنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 973-5891-5
  • خبرنگار : 15283
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان مطرح کرد:

مشهد، تهران و تبریز 3 مقصد گردشگری سلامت و زیبایی

رئیس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: مشهد، تهران و تبریز سه مقصد گردشگری سلامت و زیبایی برای گردشگران کشورهای همسایه هستند.

محمد قانعی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص ظرفیت‌های گردشگری سلامت کشورمان، اظهار کرد: کشورهای همسایه از جمله آذربایجان، عراق، بحرین، افغانستان، تاجیکستان و کویت جزو کشورهایی هستند که برای استفاده از ظرفیت‌های بخش سلامت، درمانی و زیبایی به شهرهای تبریز، تهران و مشهد سفر می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه گردشگری سلامت متاسفانه علاوه بر شرکت‌های رسمی، دلال‌ها نیز ورود پیدا کرده‌اند که این امر نیازمند توجه و بررسی است.  

رییس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی درباره مدت اقامت گردشگران خارجی یادآور شد: ماندگاری گردشگران خارجی به طور میانگین بیش از یک هفته است و زائران خارجی از کشورهای عرب زبان تا یک ماه نیز اقامت دارند.

قانعی در خصوص مشکلات گردشگران در ایران اظهار کرد: متاسفانه به شبکه بانک جهانی به منظور استفاده از کارت‌های بین‌المللی متصل نیستیم، گردشگران خارجی به طور معمول عادت ندارند با پول نقد خرید کنند و مشکلات بانکی نیز هنوز بر طرف نشده است البته گردشگران از بانک‌های داخلی می‌توانند استفاده کنند که این امر نیازمند اطلاع‌رسانی است.

وی ادامه داد: در شهر مشهد امکانات فرودگاهی برای گردشگران خارجی خوشایند و جالب نیست، در حوزه فرودگاه و صدور ویزا شاهد آن هستیم که زمان زیادی از توریست‌‎ها گرفته می‌شود و باید اذعان کرد که مشهد دارای امکانات فوق العاده‌ایست اما در بخش فرودگاه نیازمند رسیدگی‌ بیشتر است.

قانعی در خصوص ویزا برای گردشگران یادآور شد: ویزای فرودگاهی برای بیشتر کشورها صادر می‌شود، تنها کشوری که برای ورود به ایران محدودیت دارد اسرائیل است، همچنین برای بعضی از کشورها نیز صدور ویزا با طی مراحلی انجام می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه دانستن زبان‌های خارجی کمک زیادی به جذب گردشگر می‌کند، خاطرنشان کرد: در بحث زبان به آن جایگاه لازم که راحت بتوانیم با توریست ارتباط برقرار کنیم نرسیده‌ایم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: