• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-186-5
  • خبرنگار : 15263
  • منبع خبر : ----

رئیس سابق انجمن جامعه‌شناسی ایران شاخه خراسان:

صدای جامعه‌شناسان از مشهد به گوش نمی‌رسد

رئیس سابق انجمن جامعه‌شناسی ایران شاخه خراسان گفت: مشهد از کانون‌های بحرانی کشور است، اما صدای جامعه‌شناسان آن به گوش نمی‌رسد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکترعلی یوسفی در سخنرانی خود به صورت ویدیو کنفرانس در مراسم نکوداشت"محمدامین قانعی‌راد، رییس سابق انجمن جامعه‌شناسی ایران" که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: قانعی‌راد نسبت به سرنوشت کشور حساسیت ویژه‌ای داشت و به سهم خود چه به عنوان یک جامعه‌شناس و چه به عنوان یک فعال اجتماعی و مدنی تلاش ویژه و موثری در راستای بهبود جامعه داشت همواره و به‌موقع در این عرصه حضور فعال پیدا می‌کرد.

وی افزود: قانعی‌راد در مدت ریاست خود بر انجمن جامعه‌شناسی تلاش بی‌قفه‌ای را برای تقویت سازمانی انجمن جامعه‌شناسی ایران انجام داد و تلاش می‌کرد تا فعالیت‌های این انجمن را به سمت آسیب‌ها، مشکلات اجتماعی، مسائل زیست‌محیطی کشور و ... پیش ببرد.

استاد دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد: دکتر قانعی راد اصرار فراوانی داشت که بایستی تفکر جامعه‌شناختی و انتقادی را به عرصه عمومی کشاند و ضمیمه افکار عمومی و دانش عمومی کرد.  قانعی‌راد معتقد بود جامعه‌شناسی و جامعه‌شناسان بایستی زبان گویای جامعه باشند.

یوسفی تصریح کرد: قانعی‌راد معتقد بود که مشهد از کانون‌های بحرانی کشور است، اما صدای جامعه‌شناسان آن به گوش نمی‌رسد. بنابراین جامعه‌شناسان بایستی روش و منش و رویکرد ایشان در راستای جامعه سرمشق خود قرار دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: