• یکشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 974-291-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

کارشناس حوزه هتلداری در مشهد مطرح کرد:

کاری برای ماندگاری مسافر در مشهد نکردیم

کارشناس حوزه هتلداری در مشهد معتقد است که طی سال‌های اخیر اقدامی در داخل شهر مشهد برای افزایش ماندگاری مسافران انجام نگرفته است.

امیرسامان سایه‌بان در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: اینکه برخی هتل‌‎های بزرگ دنیا تا سال آینده رزرو شدند به این امر برمی‌گردد که در درون شهرهای این هتل‌ها اقدامی در حوزه تفریحی و سیاحت برای ماندگاری مسافران و گردشگران انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: البته هتل‌سازی در شهرهای مشهد و قم بسیار متفاوت با شهرهای دیگر است، از آنجا که بسیاری از زائران در مشهد از قشر متوسط جامعه هستند که از منبع درآمدی بالایی نیز برخوردار نیستند و ما می‌بینیم که میزان مسافران هتل‌های دو، سه و چهار ستاره از هتل‌‎های پنج ستاره هم بیشتر است.

مدیر یک هتل در مشهد با بیان اینکه هتل‌سازی در مشهد باید متوقف شود، اضافه کرد: در حال حاضر بیش از نیاز بازار، هتل در مشهد ساخته شده است و طی 12 ماه سال، کمتر از 90 روز، ایام پیک وجود دارد، لذا به طور کلی به سرمایه‌گذاران توصیه نمی‌کنیم که هتل جدیدی را بسازند اما در یک صورت هتل‌سازی توجیه خواهد داشت.

وی ادامه داد: هتل‌سازی اکونومی و اقتصادی که خدمات مناسب درآن با حداقل هزینه ارائه شود به صرفه‎تر خواهد بود، زیرا در حال حاضر وضعیت اشغال هتل‌ها مناسب نیست به طوری که هتلداران با نرخ نامه سال 94 خدمات اسکان ارائه می‌دهند و چند سالی است که با وجود افزایش هزینه‌هایشان، نرخ خود را افزایش ندادند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: