• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-788-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

انتقاد شدید کی‌روش از عملکرد جانبدارانه تیم داوری

کارلوس کی‌روش از عملکرد تیم داوری و نتیجه سیستم کمک داور ویدئویی برای عدم تشخیص خطاهای بزرگ، آن هم در شرایط حساس بازی به شدت انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از گاردین، پس از به ثمر رسیدن اولین گل پرتغال در دقایق پایانی نیمه اول، ملی‌پوشان ایران با روحیه مضاعف مانند بازی گذشته در برابر اسپانیا به دنبال جبران فرصت از دست رفته در نیمه دوم بودند.

متاسفانه عملکرد پرتغال در نیمه دوم متحول شد و طبق دستور مربی، بازیکنان سعی کردند تا از فرصت دادن به ایران جلوگیری کنند. به گفته کارشناسان فوتبال عملکرد رونالدو ستاره فوتبال در این بازی در جایگاه یک بازیکن مطرح جهان نبود.

کی‌روش در جریان توقف بازی برای بررسی خطای آرنج رونالدو گفت: متاسفانه بازی در اوج سرعت و اوج روحیه ایران با خطای محرز رونالدو متوقف شد، متاسفانه با اینکه خود رونالدو هم منتظر اخراج از زمین بود، اما داور با کارت زرد فقط به او اخطار داد و این در حالی است که در قوانین فوتبال برخورد عمدی آرنج به صورت منجر به اخراج بازیکن می‌شود.

کی‌روش معتقد است که نباید در رقابت‌های فوتبالی آن هم در این سطح  و با وجود سیستم‌های پیشرفته همچون کمک داور ویدئویی باز هم شاهد چنین ناعدالتی‌های در فوتبال باشیم. متاسفانه در این بازی نیز شاهد استانداردهای دوگانه بودیم.

کمک داور ویدئویی یا سیستم VAR  نوعی کمک داور در فوتبال است که تصمیمات اتخاذ شده توسط داور را با بهره بردن از فیلم بازی و یک هدست برای برقراری ارتباط، بررسی می‌کند.

کی‌روش معتقد است که برای عملکرد بهتر سیستم کمک داور ویدئویی بهتر است مکالمات بین داور اصلی و دستیاران داور صوتی مانند بازی راگبی برای مربیان و حتی طرفداران دو تیم پخش شود.

کی‌روش ضمن انتقاد از عملکرد سیستم کمک داور ویدئویی اظهار کرد که متاسفانه یک پنالتی ایران گرفته نشد و همین مسئله در نتیجه بازی کاملا موثر بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: