• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 974-791-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی تشریح کرد:

چرا باید سهم خراسان رضوی از بودجه زیارت بیشتر باشد؟

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: مستنداتی را ارائه کردیم که مشهد حجم بیشتری از مسافر و زائر را در تمام ایام سال و مناسبت‌های مختلف میزبانی می‌کند و مستحق اختصاص بودجه بیشتری است.

مهدی فروزان در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: در بودجه 97 مبلغ 15 میلیارد تومان در قالب اعتبار زیارت به استان‌های قم، فارس و خراسان رضوی درنظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه هنوز بودجه زیارت ابلاغ نشده است، بیان کرد: این بودجه به صورت بخشنامه‌ای به مرور به فرمانداری‌ها ابلاغ و برای زیرساخت‌های حوزه زیارت و گردشگری هزینه می‌شود.

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی یادآور شد: رایزنی‌هایی انجام دادیم که سهم بیشتری از بودجه زیارت داشته باشیم و در این زمینه مستنداتی را ارائه کردیم که مشهد حجم بیشتری از مسافر و زائر را در تمام ایام سال و مناسبت‌های مختلف میزبانی می‌کند و مستحق اختصاص بودجه بیشتری است.

وی عنوان کرد: سال 94 بودجه زیارت داشتیم اما سال‌های 95 و 96 این بودجه اختصاص داده نشد و دولت امسال بعد از دوسال، بودجه زیارت را به استان‌های زیارتی اختصاص می‌‎دهد.

فروزان در پاسخ به این سوال که این بودجه صرف چه اموری خواهد شد، افزود: سند جامع کمی و کیفی زیارت دارای 825 پروژه است و این بودجه در قالب پروژه‌های مصوب سند جامع کمی و کیفی زیارت هزینه می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: