• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-1088-5
  • خبرنگار : 15217
  • منبع خبر : ----

رسول خادم:

ناظر اتحادیه جهانی کشتی به مشهد خواهدآمد

رسول خادم عنوان کرد: میزبانی از مسابقات جهانی فراتر از کارکرد فنی، کارکرد سیاسی و اجتماعی نیز دارد و ما در چند سال گذشته شاهد میزبانی ایران از جام جهانی کشتی بوده‌ایم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رئیس فدراسیون کشتی کشورمان در جریان امضای تفاهم‌نامه با شهرداری مشهد برای میزبانی از جام جهانی کشتی آزاد در این شهر اظهار کرد: خراسان بزرگ به عنوان یکی از مناطق کشتی‌خیز کشورمان فعال است و کشتی جزیی از فرهنگ مردم این دیار است. امکانات موجود در مشهد ظرفیت بسیار خوبی را برای میزبانی از جام جهانی کشتی آزاد فراهم کرده‌است.

خادم با اشاره به حضور هشت کشور برتر جهان در جام جهانی، این رویداد را یکی از مهم‌ترین رویدادها در رشته کشتی در دنیا دانست و افزود: در چند سال گذشته رقابتی بین ایران و آمریکا بیرون از تشک بر سر گرفتن میزبانی شکل گرفته‌است و با وجود اینکه خود آمریکا در دهه 80 میلادی مبتکر این مسابقات بود، اما خوشبختانه هر سال میزبان یکی از دو رشته آزاد یا فرنگی بوده‌ایم. سال گذشته هم جام جهانی کشتی آزاد و هم فرنگی در ایران برگزار شد.

وی ادامه داد: سال گذشته که مسابقات در کرمانشاه برگزار شد، رقمی بین 12 تا 15 میلیون نفر مخاطب داشت و مسئولان ورزشی کرمانشاه گفتند پس از اتمام مسابقات سالن‌های کشتی استان پر شدند و برای ثبت‌نام کلاس کشتی فضای کافی نداشتند.

مربی تیم ملی کشتی آزاد درخصوص نگاه به کشتی در خراسان تصریح کرد: فعالیت های خوبی با همکاری شهرداری انجام شده و چند نفر از کشتی گیران خراسانی در برخی از اوزان، جزو سه چهار نفر برتر ایران هستند که اگر طی یک سال پیش رو نمایش خوبی داشته‌باشند، با توجه به اینکه دو تیم از کشورمان در جام جهانی شرکت می‌کنند، در یکی از این دو تیم حضور داشته‌باشند.

رئیس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: از گذشته رقابت بین ما، آذربایجان، روسیه و آمريکا وجود داشته و این کشورها با تیم های اصلی خود در این مسابقات حضور پیدا می‌کنند.

خادم مشخص شدن زمان بندی برگزاری جام جهانی را منوط به هماهنگی با اتحادیه جهانی دانست و اضافه کرد: اتحادیه جهانی درحال بررسی قوانین و زمان‌بندی برگزاری است اما پیش بینی ما این است که طی اسفند و فروردین یا نهایتا اردیبهشت مسابقات را برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی تاکید کرد: میزبانی از مسابقات جهانی فرمت خاصی دارد که ناظر اتحادیه برای بررسی آن به مشهد خواهدآمد اما معتقدیم مشهد مشکلی برای میزبانی ندارد و تایید خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: