• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-3885-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم سبزوار: اگر تصمیم‌گیر اقتصادی بودم بازار ثانویه ارز را احیا می‌کردم

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر وزیر اقتصاد یا رییس کل بانک مرکزی بودم در بخش ارزی با تامین ارز تامین کالاهای اساسی و ارز دانشجویان، بازار ثانویه ارز را احیا می‌کردم.

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا گفت: وظیفه بانک مرکزی تامین ارز داخلی است اما بانک مرکزی با فعال کردن سامانه نیما به جای سامان دادن بازار ارز، بازار غیررسمی ارز را زیرزمینی و پیچیده‌تر کرد و ارز عرضه شده به این بازار را مجبور به پنهان شدن کردن و تشدید قیمتها را باعث شد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: اگر جای رییس کل بانک مرکزی بودم همین کاری را انجام می‌دادم که اخیرا توسط بانک مرکزی و دولت به اجرا درآمده است یعنی ضمن تامین ارز کالاهای اساسی و دانشجویان و مسافران، بازار ثانویه ارز را احیا می‌کردم.

وی در ادامه افزود: اگر وزیر اقتصاد هم بودم در شرایط ناپایدار ارزی و نابسامانی اقتصادی از واردات کالاهای غیرضرور و لوکس جلوگیری می‌کردم و از تولید داخل با تامین سرمایه در گردش، اختصاص ارز مورد نیاز برای تامین مواد اولیه و ماشین‌آلات، افزایش تعرفه کالاهای مصرفی، ارائه تسهیلات ارزان قیمت بانکی و رفع موانع بیمه‌ای و مالیاتی حمایت می‌کردم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: