• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-4186-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

در دانشگاه‌های فردوسی مشهد و سوربن نوول فرانسه صورت می‌گیرد

راه‌اندازی دکتری مشترک ادبیات تطبیقی فارسی و فرانسوی

به دنبال امضای تفاهم نامه‌ میان روسای دانشگاه‌های فردوسی مشهد و سوربن نوول فرانسه، مقرر شد این دو دانشگاه نسبت به راه اندازی دکتری ادبیات تطبیقی (فرانسه - فارسی) اقدام کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، همزمان با حضور دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در پاریس جهت شرکت در نشست همکاری‌های علمی ایران و فرانسه، به دعوت رئیس دانشگاه سوربن نوول، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد از این دانشگاه بازید و تفاهم نامه تاسیس دکتری مشترک ادبیات تطبیقی فارسی و فرانسوی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه سوربن نوول فرانسه به امضای طرفین رسید.

در مذاکراتی که پیرامون این تفاهم نامه بین رئیس دانشگاه فردوسی مشهد صورت گرفت، مقرر شد دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه سوربن نوول فرانسه نسبت به ایجاد دکتری ادبیات تطبیقی (فرانسه - فارسی) اقدام کنند.

دانشجویان پذیرفته شده در این دوره مشترک (کوتوتل) باید نیمی از واحدهای درسی و دوره تحقیقاتی خود را در دانشگاه سوربن و زیر نظر اساتید این دانشگاه بگذرانند و نیمه دیگر را در دانشگاه فردوسی مشهد خواهند گذراند. در پایان این دوره نیز یک جلسه دفاع در مشهد یا پاریس و با ترکیب هیات داوران ایرانی-فرانسوی تشکیل خواهد شد و فارغ التحصیلان از هر دو دانشگاه مدرک تحصیلی دریافت خواهند کرد.

در حاشیه این نشست بر گسترش همکاری‌های بین المللی علمی بین دو دانشگاه از جمله تبادل استاد و دانشجو و نیز برگزاری همایش ها و نشست های علمی مشترک تاکید شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: