• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-4614-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

توضیحات مدیرعامل آتش‌نشانی مشهد درباره حفظ خصوصی‌سازی؛

شهرداری موافق خصوصی‌سازی است/ نظر شورای شهر ملاک است

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با تأکید بر این‌که «شهرداری تابع نظر شوراست»، گفت: شورای شهر از ما خواسته وضعیت خصوصی‌سازی را تعیین‌تکلیف کنیم، شهرداری در کلان موافق حفظ خصوصی‌سازی است و حال باید دید که شورای شهر در این زمینه چه تصمیمی می‌گیرد.

حسن جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به موضع‌گیری رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد درباره حفظ خصوص‌سازی در آتش‌نشانی مشهد، اظهار کرد: این موضوع در سه شورا مطرح شده است. در نهایت این موضوع به وزارت کشور رفته و از آن‌ها در این زمینه استفساریه گرفته شده است و نظریه وزارت کشور برای شورا ارسال شده است. هم‌چنین شورای شهر در مصوبه اخیر خود گفته است که شهرداری در قالب یک طرح دوفوریتی جمع‌یندی این موضوع را برای شورای شهر بفرستید تا تصمیم‌گیری کنیم. بر این اساس شهرداری در قالب یک طرح دوفوریتی موضع تعیین‌تکلیف 4 ایستگاه خصوصی آتش‌نشانی و تصمیمات بعدی در این حوزه را به شورا فرستاده است تا در نهایت شورای شهر تصمیم بگیرند که بخش خصوصی در این موضوع چه شرایطی می‌خواهد داشته باشد؛ به کار خود ادامه دهد یا حذف شود.

وی با بیان این‌که «شورای شهر باید نظر خود در این زمینه را اعلام کند»، ادامه داد: شهرداری در این زمینه تمام مواردی که شورا خواسته را آماده کرده و برای شورا فرستاده است و شورا در این زمینه اظهار نظر می‌کند که خصوصی‌سازی ادامه داشته باشد یا حذف کنید. در آن زمان شهرداری تصمیم می‌گیرد که این نیروها بمانند یا تصویه شوند.

جعفری در پاسخ به این پرسش که تمایل شهرداری در این زمینه چیست؟، تصریح کرد: سازمان آتش‌نشانی در این زمینه نظر خاصی ندارد و مدیران ارشد شهرداری در این زمینه تصمیم می‌گیرند، با این وجود در حال حاضر نیز نیاز به نیرو داریم که مدیران ارشد شهرداری در این باید زمینه تصمیم بگیرند. نیاز آتش‌نشانی را می‌توان در آزمون سراسری یا به طریق دیگر یا با استفاده از این افراد تأمین کرد. در حال حاضر نمی‌توانیم نظر خاصی در این زمینه بدهیم.

وی افزود: با این وجود ابتدا باید شورای اسلامی شهر مشهد تصمیم خود را بگیرد و بعد از این‌که شورا تصمیم بگیرد، قطعاً در شورا هم بحث خواهد شد که آینده این نیرو به چه طریق می‌خواهد رقم بخورد.

شهرداری تابع نظر شوراست

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با تأکید بر این‌که «شهرداری تابع نظر شوراست»، گفت: شورای شهر از ما خواسته وضعیت خصوصی‌سازی را تعیین‌تکلیف کنیم، شهرداری در کلان موافق حفظ خصوصی‌سازی است و حال باید دید که شورای شهر در این زمینه چه تصمیمی می‌گیرد.

نیروهای خصوصی را بر اساس نیاز به کارگیری کردیم

وی در پاسخ به این پرسش که دلیل شهرداری برای حفظ خصوصی‌سازی در آتش‌نشانی چیست؟، بیان کرد: در حال حاضر نمی‌توان توضیح کاملی در این مورد داد، اما دلایلی در این زمینه وجود دارد. در گذشته و هم‌اکنون نیز سازمان آتش‌نشانی کمبود نیروهایی داشته و دارد. زمانی که این تصمیم گرفته شده بود یک‌سوم نیاز شهر مشهد را در اختیار داشتیم و بر این اساس این نیروها را به کارگیری کردیم.

جعفری اضافه کرد: در حال حاض نیز جذب نیروی خصوصی برای شهرداری و تأمین ایستگاه و ماشین‌آلات ممکن نیست و زمانی می‌توان این امکانات را تأمین کرد که از امکانات بخش خصوصی استفاده کنیم؛ در غیر این صورت توانایی تأمین نیازهای شهر در وضعیت نقدینگی موجود نیست.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به این‌که در حال حاضر ساختمان ایستگاه‌ها، تجهیزات در مالکیت شهرداری است و حتی حقوق این افراد توسط شهرداری تأمین می‌شود، در این وضعیت خصوصی‌سازی چه معنایی دارد؟، گفت: در گذشته که این کار صورت گرفته بود، همچین معنایی نداشت. در عین حال اگر اعضای شورای شهر معتقدند که این کار ضرورتی ندارد، نظر خود را به ما اعلام کنند، چراکه ما در این زمینه مخالفتی نداریم و هر زمان که شورای شهر تصمیم خود را به ما اعلام کند ما به سرعت اقدام می‌کنیم.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: